Paaugstinātā nodokļa likme strādā! Īpašnieki steidz sakārtot graustus

Komentāri

Galvaspilsētā Rīgā pakāpeniski sarūk graustu skaits – paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme likusi sarosīties daudziem nesakopto īpašumu saimniekiem.

Vairāk nekā tūkstotis rīdzinieku nobalsojuši īpaši izveidotā interneta vietnē par to, lai nesakopta divstāvu ēka, kas atrodas Dzirnavu ielā 30, tiktu nojaukta. Šobrīd tā ieņem tīmekļa vietnē 1. vietu. Daļa no šiem objektiem tiek sakārtota, tos atjaunojot, un daļa – tiek nojaukta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Rīgas grausti

Šobrīd graustu jautājumu efektīvi palīdz risināt paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme, kas jāmaksā graustu īpašniekiem. Kopš tās ieviešanas sakārtoto māju skaits gandrīz desmitkāršojies.

Ja pirms sešiem gadiem tika sakārtotas 16 degradējošas ēkas, tad pērn šis skaits sasniedzis gandrīz 160. Ledus izkustējies 2012. gadā, kad Rīgas pašvaldība sāka piemērot tiem namīpašniekiem, kuri nespēja savest kārtībā sev piederošu nekustamo īpašumu, paaugstinātu īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā. Būtiski pieaugušas arī summas, ko graustu īpašnieki samaksājuši. Ja 2012. gadā tie bija 15 tūkstoši eiro, tad pērn iekasēts vairāk par miljonu eiro.

Oļegs Burovs, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors:
Kāpēc tauta sāk sakārtot graustus? Divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, īpašniekus sāka sodīt, un šie sodi – paaugstinātā nodokļu likme –  ir lieli. Otrkārt, sākām stimulēt nodokļu atvieglojumus. Cilvēki sāk saprast, ja sakārtos fasādi, pieliek dekoratīvo apgaismojumu, kā arī īpašumam mainās tirgus vērtība.

Daļa līdzekļu, kas tiek iekasēta no nekustamā īpašuma nodokļa, tiek novirzīta citu privātīpašumu fasāžu atjaunošanai. Šīm ēkām jābūt piešķirtām kultūras pieminekļa statusam. Šajā gadījumā var saņemt 14 tūkst. eiro fasādes sakārtošanai un 5 tūkst. eiro detaļu restaurācijai.

Pērn tika pieteikti 55 šādi objekti. Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija par atbilstošiem Konkursa nolikumam atzina 47 objektus par kopējo summu gandrīz pusmiljons eiro. Tāpat arī šogad namīpašnieki, kuru ēku statuss ir kultūras piemineklis, var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl