Pa gaisu savilktie kabeļi iedzīvotājos rada bažas par drošību un veselību

Komentāri

Mikrorajonos no nama uz namu pa gaisu savilktie vadi diemžēl ir visai ierasta ainava Rīgā. Satrauktie iedzīvotāji nobažījušies ne tikai par izzākāto ainavu, bet arī par savu drošību. Īpaši draudīgs ir kabelis, kas omulīgi iekārtojies koka zaros.

Eksperts norāda, – lai arī optiskās šķiedras kabeļi drošībai un veselībai draudus nerada, daudz labāka būtu pazemes “vadu kanalizācijas” izveide.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jurģis Poriņš ieskicē situāciju, kad kabeļi var apdraudēt veselību: “Ja šādam kabelim ķeras klāt, piemēram, zinātkārs bērns, un sāk spēlēties ar atklātām šķiedrām. Tie ir tievi stikla gabaliņi, kas, nokļūstot asinsritē, ir bīstami.”

Teorētiski kabeļu vilkšana no nama uz namu ir jāsaskaņo galvaspilsētas domē, taču tas notiek reti, un pakalpojumu sniedzēji tos velk pēc savas patikas, norāda Rīgas domē.

Tikmēr profesors norāda, – būtu labi, ka galvaspilsētas domei vajadzētu parūpēties par to, ka tiek izveidota ”kabeļu kanalizācija”. Piemēram, kādai Rīgas domes apakšstruktūrai būtu jāuzņemas tādu izveidot, lai pakalpojumu sniedzēji varētu tādu izmantot.

Skaties video!

Lasi vēl