Pa dzelzceļu deviņos mēnešos pārvadāts pēdējos desmit gados lielākais vietējās graudu ražas apmērs

Pievienot komentāru
Pa dzelzceļu deviņos mēnešos pārvadāts pēdējos desmit gados lielākais vietējās graudu ražas apmērs
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pa VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) infrastruktūru šogad deviņos mēnešos pārvadāti 809 540 tonnu vietējās izcelsmes graudaugu, kas ir pēdējos desmit gados lielākais pārvadāto vietējās graudu ražas apmērs, aģentūru LETA informēja LDz pārstāvji.

Tostarp augustā un septembrī iekšzemē ir pārvadāti 569 540 tonnu graudaugu. Salīdzinājumā ar 2019.gada augustu un septembri, pārvadājumu apmērs iekšzemē ir palielinājies par 30,5%.

LDz pārstāvji norādīja, ka tradicionāli graudu kulšanas, novākšanas un pārvadāšanas laiks sākas jūlijā, taču šogad intensīvākais graudaugu pārvadāšanas mēnesis bija augusts, kad iekšzemē transportēti 327 540 tonnu graudaugu, savukārt septembrī pārvadājumu apmērs bija nedaudz mazāks – 242 000 tonnu.

Kopumā augustā un septembrī pa LDz infrastruktūru pārvadāti 914 300 tonnu vietējās un ārvalstu izcelsmes graudaugu.

“Iekšzemē pārvadāto graudu apmēra pieaugums ir apliecinājums savstarpēji koordinētai sadarbībai starp LDz, ostām un graudkopības nozares pārstāvjiem,” norādīja LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

No vietējās izcelsmes graudaugiem lielākā daļa pa dzelzceļu tiek nogādāti uz pieostas stacijām Rīgā, Liepājā un Ventspilī. Augustā un septembrī uz ostām nogādāti 498 240 tonnu produkcijas, bet šogad deviņos mēnešos uz ostām nogādāti kopumā 680 810 tonnu vietējās izcelsmes graudaugu.

Lai gan oktobrī graudaugu pārvadājumi turpināsies, to intensitāte būs salīdzinoši mazāka nekā augustā un septembrī, norādīja LDz pārstāvji.

Jau vēstīts, ka LDz apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 64,663 miljoni eiro, kas ir par 33,8% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas peļņa samazinājās piecas reizes – līdz 858 912 eiro.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna LDz valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, “LDz Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums “LDz infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums “LDz ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums “LDz apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums “LDz loģistika”.