Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot

Komentāri
Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot
Foto: LETA

Ūdensputni Rīgā un tās apkārtnē nav nekas neparasts, tomēr, laikam kļūstot vēsākam, ir dīvaini redzēt pīles un gulbjus staigājam pa ledu. Daudzi iedzīvotāji redzot, ka putni nelido uz siltajām zemēm, satraucas un cenšas tos barot.

Putni nebaidās, un vietējie pat viņiem devuši vārdus. Gulbji ir tik droši, ka baltmaizi rauj ārā no pirkstiem. Daudzi uzskata, ka putnus barot nevajadzētu, jo iespēja viegli iegūt barību putnus attur no došanās uz siltajām zemēm, bet mūsu bargās ziemas putni nevarot pārdzīvot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dmitrijs Boiko, Latvijas Dabas muzeja ornitologs

Nevajag barot vasaras mēnešos, it īpaši tur, kur aizsalst dīķis vai ezers un gulbji var iesalt ledū. Rīgā ir citādāk – barojam ir vai nav ledus, jo gulbji zina, kur pārnakšņot, viņi lido uz Dārziņiem, kur neaizsalst pat pie mīnuss 30.

Latvijā parasti pārziemo vairāki simti gulbju, bet, ja ziema ir barga, tad vien daži desmiti – galvenokārt Rīgā. Taču ja ziema ir silta, Latvijā paliek pat vairāki tūkstoši šo skaisto putnu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl