Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot

Komentāri
Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot
Foto: LETA

Ūdensputni Rīgā un tās apkārtnē nav nekas neparasts, tomēr, laikam kļūstot vēsākam, ir dīvaini redzēt pīles un gulbjus staigājam pa ledu. Daudzi iedzīvotāji redzot, ka putni nelido uz siltajām zemēm, satraucas un cenšas tos barot.

Putni nebaidās, un vietējie pat viņiem devuši vārdus. Gulbji ir tik droši, ka baltmaizi rauj ārā no pirkstiem. Daudzi uzskata, ka putnus barot nevajadzētu, jo iespēja viegli iegūt barību putnus attur no došanās uz siltajām zemēm, bet mūsu bargās ziemas putni nevarot pārdzīvot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dmitrijs Boiko, Latvijas Dabas muzeja ornitologs

Nevajag barot vasaras mēnešos, it īpaši tur, kur aizsalst dīķis vai ezers un gulbji var iesalt ledū. Rīgā ir citādāk – barojam ir vai nav ledus, jo gulbji zina, kur pārnakšņot, viņi lido uz Dārziņiem, kur neaizsalst pat pie mīnuss 30.

Latvijā parasti pārziemo vairāki simti gulbju, bet, ja ziema ir barga, tad vien daži desmiti – galvenokārt Rīgā. Taču ja ziema ir silta, Latvijā paliek pat vairāki tūkstoši šo skaisto putnu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl