Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot

Komentāri
Ornitologs: ziemas laikā Rīgā putnus var droši barot
Foto: LETA

Ūdensputni Rīgā un tās apkārtnē nav nekas neparasts, tomēr, laikam kļūstot vēsākam, ir dīvaini redzēt pīles un gulbjus staigājam pa ledu. Daudzi iedzīvotāji redzot, ka putni nelido uz siltajām zemēm, satraucas un cenšas tos barot.

Putni nebaidās, un vietējie pat viņiem devuši vārdus. Gulbji ir tik droši, ka baltmaizi rauj ārā no pirkstiem. Daudzi uzskata, ka putnus barot nevajadzētu, jo iespēja viegli iegūt barību putnus attur no došanās uz siltajām zemēm, bet mūsu bargās ziemas putni nevarot pārdzīvot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dmitrijs Boiko, Latvijas Dabas muzeja ornitologs

Nevajag barot vasaras mēnešos, it īpaši tur, kur aizsalst dīķis vai ezers un gulbji var iesalt ledū. Rīgā ir citādāk – barojam ir vai nav ledus, jo gulbji zina, kur pārnakšņot, viņi lido uz Dārziņiem, kur neaizsalst pat pie mīnuss 30.

Latvijā parasti pārziemo vairāki simti gulbju, bet, ja ziema ir barga, tad vien daži desmiti – galvenokārt Rīgā. Taču ja ziema ir silta, Latvijā paliek pat vairāki tūkstoši šo skaisto putnu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl