Ornitologs stāsta, kur ir labākā vieta Rīgā gājputnu vērošanai

Komentāri

Labākā vieta Rīgā, kur vērot gājputnu aizlidošanu, ir Daugavas grīva un Mangaļsalas mols, stāsta ornitologs Kārlis Millers, kurš putnus pēta jau kopš bērnības, bet desmit gadus ar šo nodarbi pelna maizi.

Pavisam drīz sāksies masveida gājputnu aizlidošana, kuras kulminācija būs oktobra sākumā. Neliela putnu rudens migrācija sākas jau jūlijā, taču tuvākajās divās nedēļās tā krietni pieņemsies spēkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Kārlis Millers:

Šeit būs vērojamas putnu pamatsugas – žubīte, lielā zīlīte, kas veido tūkstošiem migrējošo putnu pamatmasu. Līdzi šai pamatsugai virzās līdzi arī citas sugas, kas ir retāk un mazāk sastopamas.

Šajā gadā Latvijas teritorijā putnu pētnieki nav novērojuši nevienu jaunu sugu, bet Liepājas pusē ir noķerts Eiropas retākais dziedātājputns grīšļu ķauķis, kura populāciju ornitoloģi cer atjaunot Latvijā.

Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Kārlis Millers:
Nekādu lielu izmaiņu nav atšķirībā no iepriekšējiem gadiem un jāsaka tā – visi putni lido pēc saviem grafikiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl