Ornitologi Rīgā novērojuši teju simts putnu sugu

Komentāri

Aizvadītajās brīvdienās Rīgā notika putnu vērošanas sacensības “Rīgas putnu cīņa”, kuru laikā komandām bija uzdevums – reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs Agnis Bušs, Rīgas putnu vērošanas sacensībās šogad novērotas 97 putnu sugas, arī salīdzinoši retas sugas, piemēram, vidējais dzenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Agnis Bušs
Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs

Kopumā pēdējos desmit gados Rīgas administratīvās teritorijas robežās kopumā ir reģistrētas vismaz 130 putnu sugas. Rīgai tā priekšrocība ir tas, ka šeit ir ļoti daudz šo dažādo vietu. Arī Vecrīga – it kā ir daudz mūru, bet, paejot tālāk, ir kanāla mala. Turpat ir Daugava, kur ir dažādi ūdens putni.

Tāpat Bušs atklāj, kas cilvēkiem jāzina par putnu barošanu ziemā. “Nevajadzētu traucēt putnus to barošanās vietā. Pilsētā tas varbūt nav tik aktuāli, bet tas ir ļoti būtiski ārpus pilsētas. Tagad kļūst vēsāks, un putniem paliek grūtāk, tādēļ nevajadzētu viņus traucēt. Putniem cilvēku palīdzība saistībā ar barošanu īsti nav vajadzīga. To, protams, var darīt, bet tas nenozīmē, ka putni no tā būs izglābti. Ja sākam barot, tad darām to līdz ar pēdējo salu un sniegu, lai putns pierod un tajā pašā vietā viņam būtu pārtika,” skaidro Bušs.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl