Ornitologi Rīgā novērojuši teju simts putnu sugu

Komentāri

Aizvadītajās brīvdienās Rīgā notika putnu vērošanas sacensības “Rīgas putnu cīņa”, kuru laikā komandām bija uzdevums – reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs Agnis Bušs, Rīgas putnu vērošanas sacensībās šogad novērotas 97 putnu sugas, arī salīdzinoši retas sugas, piemēram, vidējais dzenis.

Agnis Bušs
Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs

Kopumā pēdējos desmit gados Rīgas administratīvās teritorijas robežās kopumā ir reģistrētas vismaz 130 putnu sugas. Rīgai tā priekšrocība ir tas, ka šeit ir ļoti daudz šo dažādo vietu. Arī Vecrīga – it kā ir daudz mūru, bet, paejot tālāk, ir kanāla mala. Turpat ir Daugava, kur ir dažādi ūdens putni.

Tāpat Bušs atklāj, kas cilvēkiem jāzina par putnu barošanu ziemā. “Nevajadzētu traucēt putnus to barošanās vietā. Pilsētā tas varbūt nav tik aktuāli, bet tas ir ļoti būtiski ārpus pilsētas. Tagad kļūst vēsāks, un putniem paliek grūtāk, tādēļ nevajadzētu viņus traucēt. Putniem cilvēku palīdzība saistībā ar barošanu īsti nav vajadzīga. To, protams, var darīt, bet tas nenozīmē, ka putni no tā būs izglābti. Ja sākam barot, tad darām to līdz ar pēdējo salu un sniegu, lai putns pierod un tajā pašā vietā viņam būtu pārtika,” skaidro Bušs.

Lasi vēl