Organizācija “Tēvijas sargi” dodas “apgaitās” Muceniekos; Drošības policija izvērtēs šīs aktivitātes

Komentāri
Organizācija “Tēvijas sargi” dodas “apgaitās” Muceniekos; Drošības policija izvērtēs šīs aktivitātes
Paula Čurkste / LETA

Drošības policijas uzmanību pievērsis kāds nesens notikums Muceniekos patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā. Organizācija, kas sevi dēvē par “latviešu tautas interešu aizstāvjiem”, bija devusies turp demonstratīvā apgaitā un pēc tam par to informēja savus sekotājus sociālajos tīklos.

Nesen ”Tēvijas sargi” sociālajos tīklos publiskoja attēlu un vēstījumu, kas izsauca sabiedrības neviennozīmīgu reakciju. Proti, vīrieši, kas sevi piesaka kā Latvijas nacionālo interešu aizstāvjus, 30. septembrī devušies, kā paši to dēvē, kārtējā pastaigā, šoreiz uz Muceniekiem, kur atrodas patvēruma meklētāju izmitināšanas ēkas. ”Tēvijas sargi” skaidri pauž savu nostāju – imigrantiem mūsu zemē vietas nav.

Renārs Birniks
”TĒVIJAS SARGU” PĀRSTĀVIS

Tā faktiskā situācija, ko Eiropā mēs redzam, ka ik nedēļu notiek uzbrukumi – duršanas, griešanas, skābju uzbrukumi, spridzināšanas, mašīnu triecieni, braukšana cilvēkiem virsū… mēs katrā ziņā, nu, negribētu redzēt šādas te lietas, ka būtu Latvijā. Katrā ziņā arī paužam savu nostāju.

Lai gan, piemēram, no “Facebook” ieraksts ir dzēsts, sociālo tīklu lietotāji neslēpj savu sašutumu. Tāpat arī šī ”Tēvijas sargu” aktivitāte piesaistījusi Drošības policijas uzmanību.

Drošības policijas komentārs

Drošības policijas vērtējumā, ”Tēvijas sargi” 30. septembrī izvērsto aktivitāšu mērķis bija atgādināt par organizāciju un vairot tās popularitāti. DP ir zināma šā organizācija un tās mērķi, kas sabiedrībā netiek uztverti viennozīmīgi un neveicina sabiedrības saliedētību. DP savas kompetences ietvaros izvērtē minētās organizācijas aktivitātes, tās ietekmi uz sabiedrības drošību. Diemžēl sīkāk DP plānotos pasākumus nekomentēsim, jo tas ierobežo šo pasākumu efektivitāti.

“Tēvijas sargi” gan nenoliedz savu mērķi pievērst sev uzmanību, bet akcentē, ka šī nav pirmā reize, kad DP nolēmusi vērtēt viņu darbību. Savukārt par negācijām sociālajos tīklos viņi neuztraucas, jo tikpat daudzi viņiem paužot arī atbalstu.

Lasi vēl