Optikas salona īpašnieku valsts var sodīt par bēgļa nodarbināšanu, jo viņš nezina latviešu valodu

5 komentāri
Optikas salona īpašnieku valsts var sodīt par bēgļa nodarbināšanu, jo viņš nezina latviešu valodu

Izrādās, valsts var sodīt uzņēmēju, kurš savā optikas salonā grasās nodarbināt patvēruma meklētāju no Eritrejas – Filmonu.

Patvēruma meklētājs Filmons ceturtdien bija atnācis iepazīties ar citiem optikas salona kolēģiem un iepazinās arī ar darba uzdevumiem, kurus varēs tā īsti uzsākt tikai, kad iegūs bēgļa statusu Latvijā. Vēl esot jāgaida dažas nedēļas…

“Patīkami, ka daži kolēģi, kuri klusībā bija skeptiski pret manu iniciatīvu, tagad sāk jau iedraudzēties un mainīt savus stereotipus. Esam uz pareizā ceļa,” stāsta Mārtiņs Kossovičs.

Trešdien Filmons viesojās Optikas salonu Metropole birojā, bet ceturtdien – Optikas studijā Lonija un Manaslecas.lv birojā.

“Tikai viens, “bet”… Izrādās, mani valsts var arī sodīt, ja nodarbināšu Filmonu, kamēr viņam nebūs atbilstošu valsts valodas zināšanu. Murgs… zinot, ka tā pati valsts šajā laikā apmaksā tikai dažas mācību stundas valodas apguvē,” norāda uzņēmējs.

Tagad Kossovičs norāda, – tagad tiek “gaidīti” pārbaužu veicēji.

Kamēr nekādi sodi vēl nav piemēroti, Optikas salonā ar Filmonu ir vienojušies apgūt katru dienu piecus jaunus vārdus latviski.

Foto

Super! Patvēruma meklētājs no Muceniekiem sācis strādāt optikas centrā!

Save

Save

5 komentāri