Opozīcijas deputāts prognozē mājokļu krīzi to “katastrofālā stāvokļa dēļ”

2 komentāri
Opozīcijas deputāts prognozē mājokļu krīzi to “katastrofālā stāvokļa dēļ”

Latvijā var iestāties mājokļu krīze, jo daļai no tiem ir katastrofāls stāvoklis, šodien Saeimas debatēs par tiesībsarga Jura Jansona ziņojumu par 2020. gadu pauda Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Politiķis norādīja uz “dabiskajiem procesiem”, kas skar daudzdzīvokļu mājas, tāpēc esot nepieciešams novērst “tuvojošos sociālo krīzi mājokļu jomā”.

Deputāts izteicās, ka tas ir “vistiešākais cilvēktiesību jautājums”. Politiķis domā, ka Saeimai un valdībai neesot nopietnas apņemšanās risināt šo jautājumu. Viņš stāstīja, ka arī Valsts kontrole esot konstatējusi līdzīgu problēmu.

Deputāts norādīja, ka tiesībsargs vērsis uzmanību dalītā īpašuma tiesiskā jautājuma regulējumam. Valainis pauda cerību, ka Saeima gada laikā šajā jomā atradīs kaut kāda veida risinājumu.

LETA ziņoja, ka tiesībsargs Juris Jansons kā lielāko sasniegumu 2020. gadā uzskata četras uzvaras Satversmes tiesā saistībā ar personu minimālajiem ienākumiem, teikts Tiesībsarga biroja sagatavotajā ziņojumā par 2020. gadu.

Ziņojumā Jansons skaidroja, ka, lai arī prasījums tika formulēts par minimālā ienākuma apmēra adekvātumu, pēc būtības tas bija prasījums par sociālās drošības sistēmas nesakārtotību. Savukārt beidzamo no šīs sērijas nolēmumiem – par minimālo invaliditātes pensiju – plānots sagaidīt šogad.