Komentāri

Valdība izrāda necieņu pret deputātiem un Saeimu uzskata par “balsošanas mašīnu” – par to pārliecināta opozīcija, kura ir sašutusi par plānu nedēļā caur parlamentu “izdzīt” apjomīgo nodokļu reformu, kuras sagatavošana valdībai prasīja septiņus mēnešus.

Lai arī reformā esot daudz labu lietu, tajā atrodami arī valstij bīstami priekšlikumi, par kuriem nepieciešamas padziļinātas diskusijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nodokļu reformu, pie kuras strādāts kopš gada sākuma, valdošā koalīcija apņēmusies pieņemt līdz 21. jūlijam. Opozīcijas uzskata, – tā ir klaja ņirgāšanās par parlamentu.

Pusotras nedēļas laikā esot grūti iepazīties ar tik apjomīgiem grozījumiem, nemaz nerunājot par iesaistīto pušu uzklausīšanu. Lai arī daļa reformu ir atbalstāmas, ir virkne jautājumu, kurus atbalstīt nevar.

Daudz neskaidrību ir par akcīzes kāpumu degvielai un obligāto veselības apdrošināšanu.

Nodokļu reformas pieņemšana steidzamības kārtā no pozīcijas prasīs dzelžainu disciplīnu, jo daudzi deputāti devušies garajās vasaras brīvdienās.

Inguna Sudraba
Saeimas deputāte

Tā nav nodokļu reforma. Šādus apjomīgus grozījumus nevar pieņemt nedēļas laikā. Tā nav cienīga attieksme pret deputātu darbu.

Lasi vēl