Operu un baletu pret Covid-19 vakcinētie varēs baudīt bez ierobežojumiem

0 Komentāru

Par spīti visam, kultūras pasākumiem šosezon jābūt! Šāds cerīgs noskaņojums jūtams Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kur piespiedu dīkstāve izmantota, gatavojot repertuāru un jaunas izrādes. Vismaz pagaidām, kamēr saslimstības līmenis nav radikāli pieaudzis, izrādes baudīt drīkstēs ne tikai vakcinētie un pārslimojušie, bet arī testētie. Viņiem kalendārā atvēlētas īpašas izrādes, vēsta TV3 Ziņas.

Iepriekšējā sezona Nacionālajā operā un baletā ilga divus mēnešus. Pēc tam, citējot mākslinieciskos vadītājus, ”sācies murgs ar mēģinājumiem ”Zoom””, baletdejotājiem pieturoties pie dīvāna vai virtuves skapīša.

Neatkarīgi no tā mākslinieki esot labā formā un ar nepacietību gaida septembri, kad skatītājiem liks priekšā veselas četras pirmizrādes.

”Var stāstīt daudz un dikti, kā gājis pēdējā gada laikā. Šajās šaurajās telpās bijis grūti organizēt visu. Kāds palicis aiz strīpas. Mazāk strādāts ar orķestri, grūti ar kori strādāt, bet solisti ir aktīvi, un ir sagatavots daudz jaunu izrāžu. Daudz debiju. Tā kā solistu ansamblis strādājis uz pilnu jaudu,” norāda Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Sezonu 10. septembrī iesāks baleta pirmizrāde “Drakula” poļu horeogrāfa Kšistofa Pastora redzējumā. Tam sekos Verdi operas “Simons Bokanegra” jauniestudējums, amizants balets par aktuālo Covid-19 tēmu ar nosaukumu “Divi metri”, un visbeidzot oktobra izskaņā priekškars Rīgā pirmo reizi vērsies Džoakīno Rosīni operai “Pelnrušķīte”. Visiem labi zināmā pasaka būs pārvērtusies jautrā drāmā pieaugušajiem kabarē noskaņās.

Vienlīdz svarīgs jautājums pandēmijas apstākļos ir ne vien, kas repertuārā sagaidāms, bet gan kurš to drīkstēs baudīt. Mājaslapā jau šobrīd pie katras izrādes redzama piebilde par to, vai uzvedumu drīkst apmeklēt ar vai bez maskām, tādā veidā ļaujot operu apmeklēt arī ar negatīviem Covid-19 testiem. Vai tā būs visu sezonu, nevar pateikt neviens. Protams, nevakcinētos uzņemt ir neizdevīgi. Distanču dēļ iztirgot drīkst mazāk biļešu, bet esot atbildība cilvēkiem atkal piedāvāt kultūru.

”Esam tik daudz naudas pazaudējuši Covid-19 laikā, ka uz vienu izrādi ar pilnu zāli nav pareizi rēķināties. Man ir pārliecība, ka tie, kas ir vakcinēti, drīkstēs apmeklēt operu, un mūsu kolektīvs var droši strādāt un gatavot izrādes. Tā nebija pirms gada. Bija lielāka neziņa. Tagad protam apieties, varam paredzēt,” norāda Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

Ciktāl tas atkarīgs no paša kolektīva, tur vakcinācijas aptvere esot ļoti augsta, tāpēc mākslinieki darījuši visu, lai šī sezona būtu iespējami gara.

0 Komentāru