Operatīvie dienesti Jāņu svētku brīvdienās strādās pastiprinātā režīmā

2 komentāri

Jāņu svētku brīvdienas bieži aizēno dažādi nelaimes gadījumi, kam par iemeslu ir pārmērīga alkohola lietošana vai arī neapdomīga rīcība, tāpēc, gatavojoties šiem svētkiem, ugunsdzēsēji, mediķi un arī Valsts policija gatavojas strādāt pastiprinātā režīmā.

“Ballējam, bet izguļam!” – ar šādu aicinājumu domāt par savu un citu drošību Līgosvētku svinētājus šogad uzrunā Valsts policija. Pērnā gada Līgosvētkos tika pieķerti 60 dzērājšoferi, un tas liecina, ka autovadītāji tomēr pārvērtē savas spējas un sēžas pie stūres reibumā, lai arī pirmssvētku kampaņas atgādina par šādas rīcības bīstamību.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda: “Ja šie svētki ir svinēti un alkohols ir lietots, tad ir nepieciešams ļoti liels laiks, lai šo alkoholu izgulētu un labākais veids, – lai pie stūres sēstos cilvēks, kas nav alkoholu lietojis. Šī brīža statistika nav iepriecinoša, un bojāgājušo skaits ir pieaudzis par 20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tāpēc es aicinu braukt prātīgi, nebūt pārgalvīgiem, rūpēties par savu un pasažieru drošību.”

Saspringtu darba cēlienu un izsaukumu palielināšanos gaidāmajās brīvdienās gaida arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kas svinētājus aicina atcerēties, – mežos un pļavās saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība. Līdz ar to pat viens zemē nomests izsmēķis vai sērkociņš var izraisīt plašu ugunsgrēku. Tāpat glābēji svinētājus aicina precīzi noskaidrot svinību vietu un piebraucamos ceļus.