Onkologi vēlas panākt zāļu ”Rigvir” izņemšanu no kompensējamo medikamentu saraksta

5 komentāri

Trīs ārstu profesionālās organizācijas nākušas klajā ar vēstuli, kurā aicina pārskatīt zāļu “Rigvir” atrašanos kompensējamo medikamentu sarakstā. Mediķi uzskata, ka nav pietiekamu pierādījumu “Rigvir” efektivitātei, tāpēc tās no saraksta jāslēdz. Zāļu ražotājs šādu prasību uzskata par nepamatotu, tikmēr ministrija sola visus argumentus vērtēt.

Strīdi par Latvijā izgudroto, ādas vēža ārstēšanai domāto medikamentu ”Rigvir” sākās pērn rudenī, kad preparātu sāka izmantot kā palīglīdzekli arī citu ļaundabīgu audzēju ārstēšanai. Tas esot neētiski, jo smagi slimiem pacientiem varot radīt nepamatotas cerības, uzskata Onkologu asociācijā.

Tagad kopā ar vēl divām profesionālām organizācijām un Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedru vērsusies Veselības ministrijā, lūdzot pārskatīt “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā.

16 lappuses biezajā vēstulē ir izklāstīta virkne argumentu zāļu reģistrācijas pārskatīšanai, kā arī pieprasīts izskatīt Veselības ministrijas onkoloģes Daces Baltiņas interešu konfliktu, apvienojot darbību Zāļu valsts aģentūrā un ministrijā ar darbu “Rigvir” holdingā.

Veselības ministrija sola ar visiem onkologu argumentiem iepazīties.

Aicinājumu pārskatīt “Rigvir” atrašanos sarakstā vērtēs arī Zāļu valsts aģentūra un Nacionālais veselības dienests.

TOP komentāri

 • marta
 • Roberts
  0 0 0

  Roberts

  Kāda informācija par Rigvir tevi pārliecinātu, ka tur apakšā ir diezgan pamatīgi liela krāpšanās? Un izlasi uzmanīgi, es nesaku, ka tā ir vai nav, mani interesē kā tu izdari secinājumu kurš ir un kurš nav vainīgs.
 • anna
  0 0 0

  anna

  vai asociāciju pilnvarojums šiem ārstiem ir? Vismaz farmaceite komentēja, ka viņas
  vēstuli tikai savā vārdā parakstīja, ne kā farmaceitu asociācijas pārstāve.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl