1 komentārs

Saņemts apstiprinājums, ka Latvijā nonākušie olu produkti tomēr bija piesārņoti ar kaitīgo vielu fipronilu.

Patlaban Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā pieejamā informācija liecina, ka no Latvijā nonākušajiem 143 kilogramiem Vācijas izcelsmes olu produktu, ar fipronilu piesārņoti bijuši 32 kilogrami – tieši olu masa omletei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņo, ka produkta neizlietotais atlikums – septiņi kilogrami – no tirgus ir atsaukts. Vienlaikus PVD norāda, – laboratoriskie rezultāti liecina, ka atrastais fipronila daudzums jēlproduktā, proti, konkrētajā olu masā ir teju 50 reizes mazāks nekā daudzums, kura gadījumā var iestāties nopietns risks cilvēka veselībai.

Turklāt gatavā produktā, pievienojot citas sastāvdaļas, piemēram, pienu, fipronila koncentrācija tiek atšķaidīta. Tāpat tiek uzsvērts, ka tie nav plaša patēriņa produkti, kurus cilvēks var iegādāties lielveikalā. Parasti šos produktus ēdienu gatavošanā un konditorejas izstrādājumu ražošanā izmanto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi.

TOP komentāri

  • Ko te dēj?
    0 0 0

    Ko te dēj?

    Vai tad konditorejas izstr.nelieto pēc tam
    cilvēks parastais? Ēdnīcās un kafūžos omletes tikai kā izstādes elements, vai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl