Olu skandāls: Latvijā nonākuši 32 kilogrami ar fipronilu piesārņotas olu produkcijas

1 komentārs
Olu skandāls: Latvijā nonākuši 32 kilogrami ar fipronilu piesārņotas olu produkcijas
Foto: Scanpix / Reuters

Saņemts apstiprinājums, ka Latvijā nonākušie olu produkti tomēr bija piesārņoti ar kaitīgo vielu fipronilu.

Patlaban Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā pieejamā informācija liecina, ka no Latvijā nonākušajiem 143 kilogramiem Vācijas izcelsmes olu produktu, ar fipronilu piesārņoti bijuši 32 kilogrami – tieši olu masa omletei.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņo, ka produkta neizlietotais atlikums – septiņi kilogrami – no tirgus ir atsaukts. Vienlaikus PVD norāda, – laboratoriskie rezultāti liecina, ka atrastais fipronila daudzums jēlproduktā, proti, konkrētajā olu masā ir teju 50 reizes mazāks nekā daudzums, kura gadījumā var iestāties nopietns risks cilvēka veselībai.

Turklāt gatavā produktā, pievienojot citas sastāvdaļas, piemēram, pienu, fipronila koncentrācija tiek atšķaidīta. Tāpat tiek uzsvērts, ka tie nav plaša patēriņa produkti, kurus cilvēks var iegādāties lielveikalā. Parasti šos produktus ēdienu gatavošanā un konditorejas izstrādājumu ražošanā izmanto sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi.

TOP komentāri

  • Ko te dēj?
    0 0 0

    Ko te dēj?

    Vai tad konditorejas izstr.nelieto pēc tam
    cilvēks parastais? Ēdnīcās un kafūžos omletes tikai kā izstādes elements, vai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl