Olšūnu ziedošana: Saeimas balsojums – neprognozējams

0 Komentāru
Olšūnu ziedošana: Saeimas balsojums – neprognozējams
LETA

Deputātus pie Saeimas nama ceturtdien no rīta, tieši tāpat kā pirms nedēļas, sagaidīja skaļa protesta akcija, kurā piedalījās ap simts cilvēku. Viņi protestē pret iecerētajām izmaiņām likumā, kas paredz, ka par olšūnu donorēm var būt tikai dzemdējušas sievietes. Un tieši tāpat kā pirms nedēļas, arī ceturtdien deputāti tā arī nespēja izšķirties, vai jaunos ierobežojumus ieviest.

“Ne jūsu ķermenis, ne jūsu izvēle” – tā jau atkal vēstīja lielākais no plakātiem pie Saeimas un deputāti, gluži kā pagājušajā ceturtdienā, tika sagaidīti, protestētājiem izsaucot dažādus saukļus.

Vairāki desmiti cilvēku aicina neaizliegt būt olšūnas donorēm nedzemdējušām sievietēm, jo uzskata to par valsts nepamatotu iejaukšanos privātajā dzīvē.

Priekšlikumu aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas ir atbalstījusi Saeimas Sociālo lietu komisija, kas ir atbildīga par likuma izmaiņu virzību parlamentā. Tagad lēmums galīgajā lasījumā jāpieņem Saeimas sēdē.

Tomēr jau otro nedēļu pēc kārtas likumprojekts no darba kārtības ir svītrots. Deputāti, kuri iebilda tam, ka lēmums par likuma izmaiņām kārtējo reizi tiek atlikts, palika mazākumā.

Par likuma izmaiņām Saeimu 16. jūnijā nelemt aicināja Vienotība, kas iestājas par to, ka ar likuma spēku tomēr netiek aizliegts nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas.

Vai aizliegums tiks ieviests, ir grūti prognozēt, jo lielākajai daļai Saeimā pārstāvēto partiju būs brīvais balsojums. Priekšlikuma autors ir demisionējušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, savukārt jaunā ministre Anda Čakša ir pret to, ka nedzemdējušām sievietēm aizliedz ziedot olšūnas.

Video

Foto

0 Komentāru