Komentāri

“Saeimai būtu jāvērtē, vai nav pamats ģenerālprokurora Kalnmeiera atlaišanai par nolaidību,” – ar šādu aicinājumu pirmdien, 25. septembrī, Saeimas oligarhu lietas izmeklēšanas komisijas sēdē klajā nāca žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Prokuratūra atteicās nodot tā dēvēto “oligarhu lietu” tiesai, atsaucoties uz pierādījumu trūkumu, bet žurnāla pārstāvji šaubās par lēmuma pamatotību. Tikmēr deputāti sēdē vēlējās apspriest, cik pamatota bijusi katras sarunu epizodes iekļaušana žurnāla publikācijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Žurnālistiem sabiedrības interešu vārdā bija tiesības publicēt tā dēvētās “oligarhu sarunas”, pat ja tās oficiāli skaitās valsts noslēpums. Un, lai ko apgalvotu sarunās iesaistītie, katra žurnāla publicētā zilbe precīzi atbilst sarunu ierakstiem, necenzētos vārdus ieskaitot,” – tā parlamentārās izmeklēšanas komisijā uzstāja žurnāla “Ir” pārstāvji.

Nellija Ločmele
Žurnāls “Ir” galvenā redaktore

Kopš “Rīdzenes sarunu” publicēšanas, redakcija ir saņēmusi vienas personas iesniegumu, tas ir Aivars Lembergs, kurš aicināja atsaukt trīs rakstos ietvertās nepatiesās ziņas. Taču likums nosaka, ka šīs nepatiesās ziņas ir ļoti konkrēti jānorāda un Lembergs nebija norādījis nevienu nepatiesu ziņu, no kā mēs izdarījām secinājumu, ka viņš pats nespēj atrast šādas ziņas šajās publikācijās.

Ločmele arī norādīja, ka komisijai būtu jāvērtē, vai nav pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai par nolaidību “oligarhu lietas” sakarā, jo šī lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Komisijas deputātus gan vairāk interesēja, kāda bijusi žurnāla motivācija publicējot sarunas. Arguments par sabiedrības interesēm visus tautas kalpus nepārliecināja.

Igors Pimenovs
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis

Es piekrītu, ka tonis, kurā runāja šitie figuranti jūsu materiālos ir cinisks, augstprātīgs, aizvainojošs. Vai tiešām ir pierādījums, ka šādi vai tādi vārdi noveda pie konkrēta fakta.

Kā piemēru viņš piesauca epizodi, kur Ainārs Šlesers ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu apspriedis ģenerālprokurora Jāņa Maizīša nepārvēlēšanu uz jaunu pilnvaru termiņu. Šajā sarunā izskanēja frāze, – ” Aivars nodemonstrēja spēku un iedeva pa rīkli ģenerālprokuroram”, ko žurnāls arī citēja.

Nākamā parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēde atkal notiks aiz slēgtām durvīm. Tajā tautas kalpi centīsies vienoties, kas secināms no līdz šim uzklausītā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl