Olaines Vēstures un mākslas muzejam jaunas telpas

0 Komentāru

Pilsēta, kas izaugusi no kūdras purva, – tā var raksturot Olaines vēsturi, kas tagad apskatāma jaunā muzejā, kas noteikti ir viens no skaistākajiem mazpilsētu muzejiem Latvijā.

“Mēs esam ārprātīgi priecīgi un lepni par to, ka mēs no šā gada atrodamies šajās modernajās telpās, kur ir viss, ko tāds muzejs var vēlēties,” Olaines muzeja direktore Liene Johansone norāda, ka jauno telpu un muzeja kopējais izskats tika veidots nepilnu gadu un no ceturtdienas tas ir pieejams apmeklētājiem.

Ekspozīcijas sākumā apmeklētājs tiek iepazīstināts ar purva veidošanās procesu, purvs vienmēr bijis saistīts ar Olaini, – atklāj Johansone.

Ienākot pa durvīm, apmeklētājus sagaida purva pazinējs, kurš līdz kaklam iegrimis slīkšņā stāsta par kūdras purva burvību. Jaunajā muzejā ir daudz lietu no iepriekšējām telpām, taču pastāvīgās ekspozīcijas veidošanas princips ir pilnīgi jauns.

“Ekspozīcijas, protams, ir balstītas uz 24 gadu pieredzi, bet tomēr, visa tā struktūra un stāsti, par ko stāstām, ir pilnīgi jauni, un tas bija interesants process,” saka Johansone.

Piemēram, papildus izstādītajai ekspozīcijai apmeklētāji var nedaudz ieskatīties arī muzeja aizkulisēs. Tas darīts, lai cilvēkiem parādītu, nevis tikai izstāstītu par to, kur palicis viņa uzdāvinātais eksponāts.

Jāpiebilst, ka šis ir ne tikai vēstures, bet arī mākslas muzejs. Plānots katru mēnesi mainīt izstādes.

Plašāk skatieties “900 sekunžu” sižetā!

0 Komentāru