Olaines cietumā pēc trīs gadu būves tiek atklāts Atkarīgo centrs

Komentāri

Pēc trīs gadus ilgušiem darbiem Olaines cietumā šodien tiks atklāts Atkarīgo centrs. Tas paredzēts no narkotisko un psihotropo vielu atkarīgo ieslodzīto resocializācijai.

Centrā tiks izmantota vietējiem apstākļiem pielāgota Norvēģijas un Polijas cietumos aprobēta metodika. Atšķirībā no ierastā modeļa, katram notiesātajam tiks nozīmēta atbalsta persona no darbinieku vidus, un personāls darbosies pēc mentoru-kontaktpersonu principa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Atkarīgo centra būvdarbi

Kā norāda Ieslodzījuma vietu pārvalde, līdzšinējā cietumu infrastruktūra neļāva pilnvērtīgi noslēgt piekļuves ceļus atkarību izraisošām vielām, bet šis centrs to ļaus. Tas sastāv no astoņām nelielām apakšnodaļām, tajā izveidota arī sporta zāle un trenažieru telpa.

Centrā vienlaikus paredzēts izvietot 200 ieslodzītos, un pirmie tiks uzņemti jau šomēnes.

Projekta īstenošanai tika piesaistīti Norvēģijas līdzekļi, centra būvniecībai atvēlot gandrīz piecarpus miljonus eiro.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl