Okupācijas muzeja tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka to šovasar vaļā nevērs

Komentāri
Okupācijas muzeja tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka to šovasar vaļā nevērs
LETA

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija Latviešu strēlnieku laukumā šovasar netiks atvērta apmeklētājiem, jo tehniskais stāvoklis to vairs neļauj. Muzeja vadība ir aprēķinājusi, ka ēkas labierīcību, inženiertehnisko komunikāciju un apmeklētāju apkalpošanas telpu atjaunošana pirmsrekonstrukcijas periodā prasītu lielus un nelietderīgus ieguldījumus, informē muzeja vadība.

Kad muzeja apmeklētāji atkal varēs šeit atgriezties, nav nosakāms. Rekonstrukcijas projekta izskatīšanas procesi Rīgas pilsētas institūcijās turpinās ar arvien jauniem termiņu pagarinājumiem. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pagarinājis būvatļaujas neizsniegšanas pārsūdzības izskatīšanu atkal līdz 29. aprīlim.

Projekta vilcināšana kaitē ne vien ēkai, bet arī Rīgas pilsētas reputācijai un Latvijas Okupācijas muzejam. Neatraduši muzeju ierastajā vietā, un, nesaņemot atbildi, kad muzejs atkal tiks atvērts Latviešu strēlnieku laukumā, daudzi tūristi ir vīlušies. Ārvalstu viesi, kas būtu varējuši uzzināt Latvijas okupācijas vēstures stāstu, tagad to neuzzina.

Latvijas Okupācijas muzejs bija viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Rīgā. Gadā tas uzņēma vairāk nekā 100 000 apmeklētāju.

“Rīgas mērs Nils Ušakovs ir apgalvojis, ka vēlas redzēt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstruēto ēku, lai varētu sakārtot Latviešu strēlnieku laukumu. Tai pašā laikā Rīgas pilsētas birokrātija šķietami gādā, lai tas nenotiktu,” pauž Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji.

Lasi vēl