Okupācijas muzejā atklāta fotoizstāde par Krievijas uzbrukumu Gruzijai 2008. gadā

3 komentāri

Latvijas Okupācijas muzejā atklāta Gruzijas vēstniecības organizēta fotoizstāde “13 gadi kopš 2008. gada kara”. Dramatiskajos attēlos redzamas Gruzijas ielas, iedzīvotāji un postaža pēc bombardēšanas un sīvām cīņām. Lai gan konflikts pierimis, Krievija joprojām ir okupējusi piekto daļu Gruzijas teritorijas.

Izstādes rīkotāji akcentē, ka 2008. gada 7. augustā Krievijas Federācija satricināja starptautisko kārtību un globālo drošību, uzsākot pārdomātu un rūpīgi aprēķinātu pilna mēroga militāru agresiju pret Gruziju un mēģinot ar spēku pārzīmēt suverēno valstu robežas Eiropā. Karā bojā gāja 180 Gruzijas iedzīvotāju, 1174 ievainoti. Krievijas agresija nebeidzās ar Gruziju – kopš 2014. gada tā turpinājās Ukrainā.

”Mēs stāstām gan par Latvijas okupācijas vēsturi, diemžēl redzam, ka pasaulē ir valstis, kuras, līdzīgi kā 1940. gadā Latvijas teritoriju, okupē un turpina okupēt citu valstu teritorijas. Mūsu misija ir skatīties šo jautājumu arī mūsdienu kontekstā, Eiropas kontekstā,” skaidro vēsturnieks Kārlis Dambītis.

Pasākumu atklāja Gruzijas vēstniece Latvijā. Viņa uzsver, ka Krievija turpina Gruzijas teritorijas okupāciju, starptautiskā mērogā to sauc par “lienošo” okupāciju, proti, pierobežas teritorijās Krievijas spēki pa naktīm vienkārši pārliek dzeloņdrāšu žogus tālāk, neatlaidīgi virzoties arvien dziļāk Gruzijas zemē.

Lasi vēl:

”Diemžēl, lai gan 13 gadi ir pagājuši, mēs aizvien ciešam no Krievijas militārās okupācijas, vairāk nekā 20% Gruzijas teritorijas ir okupējusi Krievija. Mēs aizvien piedzīvojam cilvēktiesību pārkāpumus, katru dienu okupētajos reģionos, un starptautiskajai sabiedrībai vajadzētu tam pievērst uzmanību,” stāsta Gruzijas vēstniece Latvijā Tea Maisuradze.

Ekspozīcija būs apskatāma Latvijas Okupācijas muzejā no 7. augusta līdz 21. augustam.

3 komentāri