Oktobrī policija visbiežāk sākusi procesus par pašizolācijas neievērošanu un izklaides vietu darbu pēc pusnakts

Pievienot komentāru
Oktobrī policija visbiežāk sākusi procesus par pašizolācijas neievērošanu un izklaides vietu darbu pēc pusnakts
ZANE BITERE, LETA

Oktobrī Valsts policija sākusi 55 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Laikā no 1.oktobra līdz 18.oktobrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu ir sākti 88 administratīvā pārkāpuma procesi, no kuriem 55 procesi ir par pašizolācijas neievērošanu.

Tāpat sākti 24 administratīvā pārkāpuma procesi par izklaides vietu darba turpināšanu pēc pusnakts, astoņi administratīvā pārkāpuma procesi – par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā “covidpass.lv” un viens process – par distancēšanās prasību neievērošanu.

Šajā laikā Valsts policija ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus ir veikusi 3 120 preventīvās pārbaudes, no kurām 1 941 pārbaude veikta sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Pārbaudot personas, kuras pēdējo desmit dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašizolāciju, policija ir veikusi 11 355 telefona zvanus, 1 470 izbraukumus un reaģējusi uz desmit izsaukumiem.

Līdz 18.oktobrim aktīvā policijas kontrolē atradās aptuveni 8 000 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr jānorāda, ka šis skaitlis katru dienu mainās.

Policija atgādina, ka no 12. oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā gan ar privāto transportlīdzekli, gan, izmantojot pasažieru pārvadātāju pakalpojumus, obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa vietnē covidpass.lv. Anketas ir iespējams aizpildīt no jebkuras viedīrieces un to aizpildīšana ieceļotājiem ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.