Oktobrī notiks ceļojumi virs Latvijas ar “airBaltic” lidmašīnu

2 komentāri
Oktobrī notiks ceļojumi virs Latvijas ar “airBaltic” lidmašīnu
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” oktobra beigās veiks divus ceļojumu aģentūru organizētus lidojumus virs Kurzemes un Vidzemes, aģentūrai LETA pauda “airBaltic” pārstāve Alise Briede.

Sestdien, 24. oktobrī, notiks ceļojumu aģentūras “Goal Events” organizēts lidojums virs Vidzemes – Siguldas un Gaujas Nacionālā parka. Savukārt svētdien, 25. oktobrī, plānots ceļojumu aģentūras “Balt-Go” organizēts lidojums gar Kurzemes piekrasti. Ceļojumos tiks piedāvāta iespēja doties 135 pasažieriem.

Lidsabiedrībā skaidroja, ka citās valstīs līdzīgi lidojumi, kuru galvenais mērķis ir izbaudīt vietējo ainavu vai atzīmēt kādu vēsturisku notikumu, notiek visnotaļ regulāri. “airBaltic” pozitīvi vērtē ceļojumu aģentūras iniciatīvu, šādu lidojumu organizējot arī Latvijā.

Briede pauda, ka tas ļaus pasažieriem izbaudīt pašu labāko, ko lidošana var sniegt – iespēju vērot ainavisko Latvijas dabu, izbaudīt apkalpes profesionālo uzmanību un pašmāju virtuvi.

Lai organizētu lidojumu, ceļojumu aģentūras vienojušās ar “airBaltic” par lidmašīnas un lidojumu apkalpes īri. Līdzīgi kā citos čarterlidojumus, “airBaltic” saņem no aģentūras fiksētu samaksu, kas nav atkarīga no lidmašīnas piepildījuma.

Jau vēstīts, ka “airBaltic” koncerna apgrozījums Covid-19 pandēmijas ietekmē šogad pirmajā pusgadā samazinājās par 63,6% – līdz 78,713 miljoniem eiro, savukārt koncerna zaudējumi pieauga gandrīz septiņas reizes un veidoja 184,77 miljonus eiro. Savukārt “airBaltic” auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018.gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic”