6 komentāri

Zemnieki pieprasa atcelt obligātās iepirkumu komponentes fiksēto maksājumu par jaudu, jo tā dēļ to elektrības izmaksas šogad augušas pat par 80%.

Daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini šogad janvārī bijuši par 40-80% jeb par 50 līdz 600 eiro lielāki pērn – un tam iemesls ir šogad ieviestais obligātās iepirkumu komponentes fiksētais maksājums par jaudu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc zemnieku pārstāvju norādītā, Ekonomikas ministrijas piedāvātais risinājums – atteikšanās no liekās jaudas, lai tādējādi samazinātu izmaksas, ar samērīgiem nosacījumiem bija iespējams tikai pagājušajā gadā. No šā gada objektā, kurā ir viens elektroenerģijas pieslēgums, jaudu nav iespējams daļēji samazināt un pēc nepieciešamības palielināt.

Juris Lazdiņš
“Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs

Mēs esam kā ķīlnieki, jo elektroenerģija nav baltmaize, ko mēs varam nopirkt citā veikalā, ja vienā nepatīk, un situācijai risinājuma šobrīd nav. Līdz 2017. gada 31. augustam šāda veida objektiem, kur ir daļēja noslodze, bija iespēja samazināt šo jaudu, par to papildus neko īpaši neko daudz nemaksājot, šie pārejas noteikumi vairs nav spēkā, līdz ar to mēs arī nevaram samazināt šobrīd jaudu, kad mēs to neizmantojam.

Tāpēc “Zemnieku saeima” prasa atcelt OIK fiksēto maksājumu un pārstrādāt tās aprēķinus, kā arī vienlaikus tā aicina izstrādāt jaunus noteikumus par iespēju īslaicīgi atteikties no liekas jaudas. Par lielajiem rēķiniem pārsteigts arī premjers, kurš aicinājis ekonomikas ministru izvērtēt situāciju.

TOP komentāri

 • Seniors
  +23 +23 0

  Seniors

  Ne tikai zemniekiem .bet ari , iedzivotajiem , tas OIK specigi sit pa kabatu un macinu !!!Izradas , kad OIK jamaksa ari tad , kad neesi paterejis , ne vienu KW .Tira cilveku apzagsana , un bagatnieku macinu - papildinajums ! Lai ASERADENS uzrada , visai TAUTAI , cik ieripo Eiriki , vina macina , sakara ar OIK !!!!!!!!!!
 • Bims
 • s
  +19 +19 0

  s

  Ministriem jāatliek visi citi darbi un jāsakārto tas OIK bardaks.Ja to nespēj-jāatkāpjas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl