Ogres Zilajos kalnos pulcēsies simtiem suņu un sportistu, lai piedalītos Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā

0 Komentāru

Skaļa riešana un ātra skriešana – tā īsumā var raksturot to, kas sestdien, 10. novembrī, būs redzams Ogres Zilajos kalnos.

Tur gaidāms Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā. Sacensības tiešām būs ļoti iespaidīgas, spēkiem mērosies 300 suņu un 200 sportistu, tostarp arī Latvijas labākie kamanu suņu sporta meistari.

LNT raidījums “900 sekundes” tikās ar vieniem no sacensību favorītiem – Carnikavas komandas pārstāvjiem.

“Dog sport Carnikava” kluba pārstāvis Arturs Jākobsons ar kamanu suņu sportu nodarbojas jau desmit gadus. Šo aizraušanos viņam parādīja draudzene.

“Es no sākuma domāju, vai tas ir man domāts, bet pamēģināju un tas aizrāva,” atminas Jākobsons.

Arturs ir guvis vairākas augstas vietas, Pasaules kausa posmu kopvērtējumā viņš bija līderis divus gadus pēc kārtas. Viņš norāda, ka Pasaules kausa posms šajā sestdienā un pasaules čempionāts, kas būs nākamgad Ogres Zilajos kalnos, ir liels gods visai kamanu suņu sporta federācijai Latvijā.

Sestdien Zilajos kalnos sacensības būs vērienīgas, piedalīsies vairāki simti sportistu un suņu, kas atbraukuši no 11 valstīm.

Arturs piebilst, ka skriešana šiem suņiem ir fiziska nepieciešamība. Kamēr pieaugušie gatavojas sestdien paredzētajām sacensībām, jaunākā paaudze arī neatpaliek. Mazākie sportisti Carnikavā kopā ar saviem suņiem startēja tā dēvētajā kanikrosā. Tā ir disciplīna, kurā suns pavadā velk savu saimnieku.

Pēc viņa domām, konkurence sestdien gaidāmajās sacensībās būs sīva. Ogres Zilajos kalnos trasē Arturs dosies ar vācu īsspalvaino putnu suni vārdā Džīno.

Katrīna un Ketija norāda, ka dažkārt skrējiens kopā ar suni var būt ļoti straujš. “Kā viņam ir noskaņojums, ja viņam gribās skriet, tad viņš uzrauj ļoti ātri, ka nevar tikt līdzi. Bet nav izvēles, ir jātiek līdzi,” stāsta kanikrosa dalībnieces Katrīna un Ketija. Savukārt Dens, kurš arī piedalās kanikrosā, jau sapņo par iespēju kāpt uz velosipēda un pie tā iejūgt četrkājaino draugu.

0 Komentāru