Ogres varmāka ir invalīds; viņu atsakās kopt, jo “viņš liek mazgāt tās vietas, kuras varētu nomazgāt pats”

3 komentāri

Tas notika pirms trim gadiem. Kādā pašvaldības dzīvoklī tika izmitināts no cietuma iznācis vīrietis, kurš bija notiesāts par divām slepkavībām, izvarošanu un nekrofiliju. Neko sliktu nenojauzdama, viņam kaimiņos dzīvokli nopirka kāda sieviete ar mazgadīgu meitu. Un bijušais cietumnieks sāka gan māti, gan bērnu emocionāli terorizēt.

Piemēram, vasarā vīrietis staigāja apkārt sieviešu veļā un naktskreklā, rādot bērnam savas ģenitālijas, kā arī uzmācās mātei. Sieviete ar varmāku cīnījās pusotru gadu. Vērsās pēc palīdzības gan policijā, gan pašvaldībā. Taču viss bija bez rezultāta, kamēr neiesaistījās Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, kura tālāk vērsās Ogres novada sociālajā dienestā.

Sarmīte Ozola, Ogres novada Sociāla dienesta vadītāja

Sociālais dienests var uzsākt darbību tikai tad, kad saņem informāciju. Līdz šim mums informācija, ka tieši pret šo ģimeni tiek veikta vardarbība, mums nebija. Tajā brīdī, kad mamma sāka pati meklēt palīdzību, sociālais dienests iesaistījās – ievietojām mēs viņas savā krīzes centriņā, izolējam no varmākas, sniedzam rehabilitāciju.

Vilnis Naglis, VP Ogres iecirkņa priekšnieks

Pārējais viņa turēšana nebrīvē būs atkarīga no policijas. Cik mēs ātri spēsim veikt vienas vai otras izmeklēšanas darbības. Mūsu priekšā stāv nopietns darbs saistībā ar komplekso ekspertīzi šai nepilngadīgai meitenei. Pašlaik tiek risināts jautājums par ekspertīzes noteikšanu laiku.

Ja vīrietis tiks brīvībā, viņam kā drošības līdzekli lūgs piemērot liegumu tuvoties gan mātei gan bērnam. Savukārt pašvaldības institūcijas kopīgā sanāksmē šodien pieņēma lēmumu par vīrieša piespiedu pārvietošanu uz citu dzīves vietu, kur kaimiņos nav ne sieviešu, ne bērnu.

Pēteris Dimants, Ogres novada domes izpilddirektors

Pašvaldība ir ierobežota savās darbībās. Mums viss jādara likumīgi. Ar likumīgu spēku, lai pārvietotu cilvēku uz citu dzīvesvietu, ir jābūt iemeslam. Šajā gadījumā iemesls, kāpēc mēs tiekamies ir tas, ka es saņēmu protokolus, kur viņš ir sodīts par emocionālo vardarbību. Kamēr tas balstās uz vārdiem, pašvaldība nevar rīkoties, jo tas ir prettiesiski.

Varamāka ir Ogres novada sociāla dienesta klients. Un 11 tā darbinieki ir atteikušies ar viņu strādāt. Viņi apgalvo, ka arī ir emocionāli cietuši no varamākas.

Varmāka ir otras grupas invalīds, un viņam pienākas aprūpe, kuru tagad viņš varēs saņemt tikai sociālajā centrā. Pie viņa uz mājām neviens vairs nenākšot.

Pēteris Dimants, Ogres novada domes izpilddirektors

Mūsu darbinieki ir atteikušies to darīt, jo viņš liek mazgāt tās vietas, kuras varētu nomazgāt pats, tādā veidā viņš ņirgājās par cilvēkiem.

Vīrietis ir draudējis uzspridzināt policijas iecirkni, kā arī izrēķināties ar visām Ogres pašvaldībā strādājošajām sievietēm. Līdz šim viņš tika atzīts par pieskaitāmu, taču Policija lūgs veikt viņam vēl vienu psihiatrisko ekspertīzi.

3 komentāri