28 komentāri
Ogrē plūdos pārrauts šovasar uzstādītais gājēju tiltiņš
Foto: Aigars Lazdiņš

Ogrē stipro lietusgāžu dēļ paaugstinājies ūdens līmenis, kā arī palielinājusies straume Ogres upē – rezultātā šovasar uzstādītais gājēju tiltiņš izkustināts no vietas.

Kā portālam Skaties.lv stāstīja Ogres pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs, patlaban tiltiņš abās pusēs ir norobežots, lai gājēji tam netiktu klāt. Dienas laikā atbildīgie prāti, tostarp projektētāji, spriedīs par to, vai pontonu tiltiņu labāk jau tagad sagatavot ziemai vai arī uzstādīt atpakaļ.

Tos, kas ir satraukušies, ka tiltiņš varētu “aizpeldēt”, Sapožņikovs mierina – tādi draudi patlaban nepastāv. Turklāt arī ūdens līmenis Ogres upē patlaban samazinās.

Situācija citviet Ogres novadā:

Meņģeles pagastā valsts autoceļš Meņģele – Liepkalne. ”Ceļš tiek labots, šodien sola salabot un atjaunot satiksmi. Ir nedaudz applūduši divi pašvaldības ceļi, bojājumu nav, pagasta pārvalde situācijai seko līdzi,” informē pagasta pārvaldes vadītāja Ieva Jermacāne.

Madlienas pagastā applūduši tīrumi, mazdārziņi. ”Abzes upe ir izgājusi no krastiem, applūdusi Abzes upes ieleja. Viena māja – ”Zemgaļi” Plāterē – šobrīd ir ”nogriezta no ārpasaules”, jo applūdis pievedceļš. Applūdis arī viens no pievedceļiem uz Madlienas kapiem,” situāciju Madlienā raksturo pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš.

Suntažu pagasta centrā esot radies nogruvums tikko būvētajam valsts ceļa posmam, par radušos situāciju informēta VAS ”Latvijas valsts ceļi”. ”Uz pašvaldības ceļiem bojājumi nav konstatēti. Lauki ir applūduši – gandrīz tā, kā bija Latgalē,” informē pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns.

Ķeipenes pagastā tīrumos ūdens ir daudz, līdzīgi kā citur. Ceļi 3 vietās bija pārplūduši, bet bojājumu nav. ”Situācija milzīgā nokrišņu daudzuma dēļ ir riskanta, taču kontrolējama,” stāsta pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis.

Krapes pagastā ūdens līmenis cēlies gan Ogres, gan Lobes upē, palieņu pļavas un tīrumi applūduši, siena ruļļi mirkst ūdenī. ”Zemnieki nepaguva novākt labību. Pirms dažām dienām mēģināja atsākt ražas novākšanas darbus, diemžēl šobrīd vairs nesanāk. Žēl labības, kas aiziet postā, un cilvēku, kuri ieguldījuši ne mazums līdzekļu un pūļu,” situāciju raksturo pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sandore. Ceļi šobrīd nav bojāti, dažviet izskaloti caurteku gali.

Lauberes pagastā situācija šobrīd mierīga, ceļi nav izskaloti. Pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters informē, ka vakar nedaudz izskalots pievedceļš pie vienas mājas, kur, lai salabotu, vajadzēs vien piebērt granti. Pagasta pārvaldes vadītājs situāciju kontrolē, ceļi tiek apsekoti visā pagasta teritorijā. Līdzīgi kā citviet, arī Lauberes pagastā spēcīgo lietavu dēļ nenovākta palikusi labības un dārzeņu raža.

Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova informē, ka ceļu postījumi šobrīd nav konstatēti. Ogres upē ūdens līmenis ir cēlies, situācija ir riskanta, taču tā tiek kontrolēta.

Mazozolu pagastā arī nekādu postījumu uz ceļiem pagaidām neesot, informē pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs.

Taurupes pagastā arī viss kopumā ir mierīgi. ”Mēs laikus paguvām iztīrīt caurtekas, tā pasargājot ceļus no applūšanas,” skaidro pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis.

TOP komentāri

 • Iveta Štrauhmane
  +7 +7 0

  Iveta Štrauhmane

  Mūsdienu būvētājiem un citiem vajadzētu pamācīties no senākiem būvniekiem. Jo kā tas nākas,ka agrāk cilvēki būvēja bez tādām super tehnoloģijām,bet būves stāv vēl šodien. Pat laika zobs uz tam iedarbojas lēnāk.
 • Andis Bulavs
 • Aldis
  +3 +3 0

  Aldis

  Sanak laikam ta ...darba kvalitate pieklibo nevis udens limenis celies...........kautkur jau ieekanomet gribeja.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl