Ogrē plūdi atkāpjas

Komentāri

Situācija plūdu skartajā Ogrē šodien, 16. janvārī, stabilizējusies un ūdens līmenis krities. Aptuveni desmit mājas, kuras vēl vakar bija applūdušas, šodien vairs nav ūdenī. Tomēr atbildīgie dienesti strādā, jo laika prognozes nav iepriecinošas.

Hidrologi prognozē, ka plūdu draudi nebūt nav beigušies. Vēl vairākas dienas laiks saglabāšoties silts un tas veicinās sniega kušanu. Savukārt pēc 20-tā janvāra atkal palikšot vēsāks – tad ledus veidošanās atsāksies un tas neko labu nesola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra vadošā hidroloģe Līga Klints: “Vēl tuvākās dienas būs siltas, kā redzam ir daudz sniega un ledus kam kust tā, ka upēs ūdens līmeņi turpinās paaugstināties, daudzviet ledus iešanas rezultātā šie ūdens līmeņa kāpumi ir strauji, kā Ogres upē.”

Arī pavasara plūdu apmēri ir atkarīgi arī no tā, cik daudz sasnigs un cik ātri sniegs kusīs.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl