Oficiāli: Pētersone-Godmane pamet darbu Iekšlietu ministrijā

Komentāri
Oficiāli: Pētersone-Godmane pamet darbu Iekšlietu ministrijā
Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone Godmane piedalās preses brīfingā, kurā informē par no Grieķijas Latvijā nogādātajiem pirmjiem patvēruma meklētājiem - ģimenes no Sīrijas un Eritrejas. (Edijs Pālens / LETA)

Valsts noslēpuma pielaidi zaudējusī Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane no ceturtdienas, 8. jūnija, atstās amatu. Viņa norādīja, ka amats tiks pamests “pēc abpusējas vienošanās”.

Pētersone-Godmane atzina, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir atteicies pagarināt viņai pielaidi valsts noslēpumam, viņa pārsūdzēja SAB lēmumu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, taču ģenerālprokurors biroja lēmumu atstājis spēkā.

Lēmuma saturu viņa komentēt nevarot. “Es, protams, respektēju SAB lēmumu, taču izsaku nožēlu, ka mans 20 gadus ilgais darbs iekšlietu sistēmā ir tā novērtēts. Turklāt šajā laikā neesmu disciplināri sodīta,” akcentēja Pētersone-Godmane.

Pētersone-Godmane teica, ka viņai būtu pāragri komentēt nākotnes plānus, taču viņa neizslēdzot iespēju turpināt darbu valsts pārvaldē.

Pētersone-Godmane Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres amatu ieņēma no 2009. gada, savukārt iekšlietu sistēmā strādāja no 1998. gada.

Lasi vēl