Komentāri

Sperts būtisks solis patvēruma meklētāju uzņemšanai. Divi Iekšlietu ministrijas pārstāvji devušies uz Grieķiju, kur sāks organizēt pirmo bēgļu pārvietošanu uz Latviju.

Patvēruma meklētāju uzņemšana patlaban norit saskaņā ar valdībā apstiprināto plānu. Šobrīd sākusies bēgļu atlases procedūra, un pirmie desmit pie mums meklēt patvērumu varētu jau janvārī, apstiprinājis robežsardzes priekšnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diviem Latvijas sakaru virsniekiem būs jāizraugās bēgļi, kuri atbilst vairākiem kritērijiem, proti, priekšroka tiks dota ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar svešvalodu prasmēm, pamata vai profesionālo izglītību, darba pieredzi un derīgiem ceļošanas dokumentiem. ANO bēgļu aģentūras pārstāve iepriekš norādījusi, ka Latvija nevarēs izvēlēties, kādus tieši bēgļus uzņemt. Taču Latvijas amatpersonas akcentē, ka nevienu nediskriminē, gluži pretēji – kritēriji liecina par vēlmi šos cilvēkus patiesi integrēt mūsu sabiedrībā.

Foto

Šobrīd no 160 000 bēgļiem, kuri ir jāpārdala 28 ES dalībvalstīm, pārvietoti ir mazāk nekā divsimt. Patlaban ir būtiski, lai šis sadales mehānisms vispār tiktu iedarbināts, neslēpj IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. Lietuvā pirmie patvēruma meklētāji no Grieķijas varētu ierasties jau ceturtdien. To, vai bēgļi gribēs doties uz konkrētu valsti, ietekmē arī informācijas kampaņa, saka Pētersone-Godmane.

Latvijas informatīvais materiāls, kurš top Kultūras ministrijas paspārnē, būs gatavs nedēļas beigās. Neviens patvēruma meklētājs īpaši biedēts netiks, taču netiks slēpta informācija, piemēram, par laikapstākļiem mūsu valstī.

Ilgmārs Lejnieks, KM Sabiedrības integrācijas departamenta vecākais referents: “Formāts viņam būs A5 formātā, viņš būs aptuveni 20 lapaspuses biezs materiāls. Patvēruma meklētāji varēs uzzināt tās pamatlietas, kas ir vispārīga informācija par Latviju, sabiedrību, pakalpojumiem, kas viņiem ir pieejami, respektīvi, sociālā apdrošināšana, veselības apdrošināšana, izglītība pieejamā un citi aktuālie jautājumi, piemēram, mājokļa jautājums.”

Informatīvais buklets sākotnēji tiks nodrukāts tūkstoš eksemplāros – lielākā daļa angļu un arābu valodā. Tas tapis zibens ātrumā – mēneša laikā un izmaksājis 3900 eiro.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl