4 komentāri

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz diferencēt lietotāju elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK maksājumus pēc pieslēguma jaudas un patēriņa apmēra.

Jaunajā modelī tiem, kas tērē maz elektrības, pieaugs izmaksas, taču aizsargātajiem lietotājiem tās paredzēts kompensēt.

Savukārt mājsaimniecībām ar vienas fāzes pieslēgumu, ja mēneša patēriņš ir virs 75 kilovatstundām, un mājsaimniecībām ar trīs fāžu 20 ampēru pieslēgumu, ja mēneša patēriņš ir virs 280 kilovatstundām, izmaksas saruks.

Tiem, kas neiekļaujas šajos rādītājos, rēķini par elektrību pieaugs. Ekonomikas ministrija vienlaikus prognozē, ka attiecīgās izmaiņas stimulēs lietotājus plānot savu elektrības pieslēgumu efektivitāti.

Video

TOP komentāri

 • Kilovats.
  +2 +2 0

  Kilovats.

  Naudiņas aptrūkās,vajag uzreiz cenu līdz eirikam par kilovatu pacelt un miers,nav ko jāčakarējas.
 • Angry
  +2 +2 0

  Angry

  To sauc par efektivitāti??? Tā jav ir piespiedu izspiešana! Rekets!
  Sanāk, ka valsts piespiež maksāt vairāk tiem, kuri taupa uz katru maizes kumosiņu. Ko lai saka mammas tagad saviem bērniem? Neēdīsim šodien, bet elektrību ārā neslēdziet! Varbūt sākt mācīties pārtikt no elektrības???
  Kā var mainīties tarifu izmaksas katru gadu!?? Normālās valstīs tā nenotiek!:@
 • krancis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl