NVO: Daudzas skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes

15 komentāri
NVO: Daudzas skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes
DĀVIS ŪLANDS, F64

Skaistumkopšanas nozare slīgst ēnu ekonomikā un daudzas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes, Skaties.lv informēja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijā (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijā (LKKA).

Abas asociācijas informē, ka situācija nozarē ir kritiska un nepieciešami tūlītēji valdības lēmumi. Nozare slīgst ēnu ekonomikā, un daudzas pakalpojuma sniedzējas nokļuvušas uz nabadzības sliekšņa un nespēj uzturēt ģimenes, vienlaikus jūtama valdības lēmumu nevienlīdzīgā attieksme pret skaistumkopšanas nozari un medicīnas centriem, kas šobrīd brīvi sniedz tos pašus pakalpojumus, kas ir aizliegti.

Lasi vēl: LDDK vadītāja: Skaistumkopšanas nozare dara visu, lai spētu pierādīt, ka viņi strādā drošos apstākļos

Iepriekš minētā kontekstā LSSA un LKKA pirmdien, 15. februārī, plkst. 10.30 rīkos attālinātu preses konferenci, kurā informēs par aktuālo situāciju nozarē, kā arī iepazīstinās ar to piedāvājumu valdībai. Pasākumā piedalīsies LKKA  prezidente Renāte Reinsone un LSSA prezidente Sabīne Ulberte.

Jau vēstīts, ka LSSA un LKKA šonedēļ paziņoja, ka, neredzot vairs iespējas pārrunu ceļā panākt vienlīdzīgu attieksmi Covid-19 laikā, nolēmušas vērsties ST.

Tirdzniecībā noteiktos ierobežojumus apstrīdēt ST janvāra beigās bija paudusi arī LTA, bet “Apgāds Zvaigzne ABC” tādu iesniedza 29. janvārī.

Lasi vēl: Tirgotāju asociācija: Steidzami jāatceļ jebkādi preču tirdzniecības ierobežojumi

Ziņots arī, ka pēc tam, kad tika nolemts Ekonomikas ministrijai (EM) uzticēt izstrādāt priekšlikumus skaistumkopšanas nozares drošai darbībai Covid-19 apstākļos, ministrija ir sākusi izstrādāt priekšlikumus skaistumkopšanas nozares drošai darbībai Covid-19 apstākļos. Plašāk šeit: EM: Apzināmies, ka sabiedrības vajadzības pēc skaistumkopšanas pamatpakalpojumiem ir būtiski pieaugušas

Patlaban ir spēkā plaša mēroga tirdzniecības ierobežojumi, kuru rezultātā klātienē ļauts strādāt tikai atsevišķu kategoriju veikaliem. Tajā pašā laikā pārtikas veikalos var tirgot visas preces, tostarp tās, kuras nevar tirgot specializētie veikali, piemēram, apavus un apģērbus.

Arī ēdināšanas iestāžu darbība patlaban ir ierobežota un tās ēdienu drīkst izsniegt tikai iedzīvotājiem līdzņemšanai.

15 komentāri