NVA direktore: no 65 000 bezdarbnieku katrs trešais bez darba ir ilgstoši

Komentāri

Šobrīd valstī ir reģistrētais bezdarba līmenis ir 7,1%, kas ir aptuveni 65 000 reģistrēto personu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Simsone skaidro, ka bezdarba līmenis kopš marta ir mazinājies. Straujākais bezdarba kritums bijis vērojams no marta līdz jūnijam. Vienlaikus NVA direktore akcentē, ka bezdarba līmenis turpina samazināties un vasaras noslēgumā tas varētu nokristies pat zem 7%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Evita Simsone
NVA direktore

.Ja mēs skatāmies arī Labklājības ministrijas prognozes, tās liecina, ka šogad gada nogalē mēs sagaidām, ka bezdarba līmenis nepārsniegs 7,2%.

Tāpat NVA direktore skaidro, ka no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem kopumā 30% jeb katrs trešais ir ilgstošais bezdarbnieki. Šogad NVA esot definējis, ka ilgstošie bezdarbnieki ir viena no prioritārajām mērķgrupām, ar kurām tiek pastiprināti strādāts.

Evita Simsone
NVA direktore

Mēs analizējam cēloņus, kas ir par iemeslu šādam ilgstošam bezdarbam, un arī meklējam piemērotākos pasākumus, lai cilvēkam palīdzētu atgriezties darba tirgū. Šeit svarīgākais ir individuālā pieeja, jo katrs gadījums ir unikāls un ar savu dzīvesstāstu, kā cilvēks ir nokļuvis šajā situācijā.

Tāpat NVA direktore min, ka nodokļu reformā tiešā veidā nav redzamas pozīcijas, kas varētu mazināt bezdarbnieku skaitu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl