Ņujorkā atdzimst restorāni ar ēdiena automātiem

0 Komentāru
Ņujorkā atdzimst restorāni ar ēdiena automātiem
ME/SCANPIX

Ņujorkā sākuši atdzimt pašapkalpošanās restorāni, kuros darbojas maltīšu pasniegšanas automāt, tādējādi ēdienu iespējams saņemt bez viesmīļa piedalīšanās, vēsta “900 sekundes”.

Pašapkalpošanās restorāni, kuros ēdienu pasniedz šādos skapīšos, vislielāko popularitāti Ņujorkā piedzīvoja 20. gadsimtā, kad ASV metropolē bija ap 40 automatizēto restorānu. Toreiz šādam jauninājumam prognozēja spožu nākotni. Taču 70. gados strauju izaugsmi pieredzēja ātrās ēdināšanas restorāni. Un tas ievadīja ēdienu automātu norietu.

Savukārt pandēmijas laikā, kad jāievēro dažādi ierobežojumi un jāizvairās no saskarsmes ar citiem, ēdienu automātiem atkal varētu rasties iespēja piedzīvot savu zvaigžņu stundu. Par to nešaubās šajā pelmeņu restorānā, kas atjaunojis ēdienu automātus.

Tehnoloģijas gan gājušas līdzi laikam. Ēdienu tagad var pasūtīt, izmantojot viedtālruni. Kad maltīte gatava, pavāri to izsniedz, ievietojot apsildāmā skapītī, tāpēc vairs nav nepieciešami viesmīļi. Restorānā lēš, ka tas ļauj ietaupīt līdz 15%.

Un, lai gan automatizētajos restorānos nepieciešams mazāks darbinieku skaits, uzņēmējs aicina raudzīties ilgtermiņā, paužot pārliecību, ka šādu tehnoloģiju izmantošana var būt vienīgais veids, kā palīdzēt restorāniem pārdzīvot Covid radīto krīzi.

0 Komentāru