3 komentāri

Laba ziņa! Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselības stāvoklis uzlabojies tiktāl, ka šodien viņam ļauts pamest Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu. Ārsti viņa veselības stāvokli raksturo kā labu, taču norāda, ka tuvākās nedēļas jāveltī cītīgai rehabilitācijai.

Prezidents Raimonds Vējonis Rīgas Stradiņa slimnīcā uzturējās vairāk nekā mēnesi. Šeit viņam tika veikta arī sirds operācija. Lai arī pašlaik prezidents no slimnīcas izrakstīts, tas gan nenozīmē, ka viņš var doties mājās.

Lai turpinātu atlabt pēc pārciestās operācijas, Vējonis ārstēsies rehabilitācijas centrā Vaivari. Mediķi secinājuši, ka līdz šim izmantotā terapija uzrāda pozitīvu dinamiku, un arī prezidenta pašsajūta ļauj viņam arvien aktīvāk iesaistīties savas veselības atjaunošanā.

Ārsti gan norāda, ka līdztekus kardioķirurģijas rehabilitācijas programmai vēl nepieciešams turpināt antibiotiku lietošanu. Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs Romans Lācis, kura vadībā valsts pirmajai personai tika veikta sirds operācija, tieši par Vējoņa veselības stāvokli gan īsti negribēja runāt: “Sirds nav sūknis, sirds ir dvēseles mājoklis. Un daudz kas vairāk, un enerģētiskas centrs, tāpat kā visi šeit esošie jūs, tāpat kā tie, kas klausās un skatās, pasauli uztver principā ar sirdi.”

Jautāts, cik ilgs rehabilitācijas posms pēc šādām sirds operācijās parasti vajadzīgs, Lācis izteicās, ka var pietikt pat ar nedēļu: “Vai paredzama pilnīga atveseļošanās? Jā, protams, absolūti. Un rehabilitācija nu cik ilgi varbūt nedēļu, varbūt pat nevajag, ja kādam teiktu, vai var pārpeldēt Daugavu, protams, ka var. Bet vai tas ir vajadzīgs.”

Savukārt pats Vējonis pateicies Latvijas ārstiem par augsto profesionalitāti un zelta rokām. Bet nedienas ar veselību viņam devušas smagu mācību, ka saslims cilvēks uz darbu iet nedrīkst: “Nu, kā var justies ja slimo? Jebkurš, kas slimo ar kādu kaiti, to zina. Nekas priecīgs tas nav – jāievēro ikdienas režīms, jāklausa ārsti, ikdienā domājam, ka esam gudrāki par ārstiem, skraidīt uz darbu arī nevar.”

Kad prezidents varētu atsākt pildīt savus amata pienākumus, vēl gan zināms. Tas atkarīgs no tā, kā ritēs rehabilitācija. Arī profesors Lācis norāda, ka lēmums par atgriešanos darbā nu būs jāpieņem pašam Vējonim.

Video

Lasi vēl