1 komentārs
Novadu skaits Latvijā vēl vairāk samazināsies. Tā paredz VARAM virzītā reforma
Foto: F64

Apgriezienus sāk uzņemt diskusijas par jaunu administratīvi teritoriālo modeli Latvijā. Tas vairāku gadu perspektīvā paredz vēl būtiskāk samazināt valstī esošo pašvaldību skaitu. Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas ir reformas virzītāja, kā galvenos argumentus min iedzīvotāju skaita mazināšanos. Samazinot vietvaru skaitu, samazinātos administratīvie izdevumi.

“Mums būtu jāizdara viss, lai neveidojas tādas vietas Latvijā, kas nav spējīgas realizēt attīstības projektus, nodrošināt veselības pakalpojumus, mums jāizdara viss, lai visās vietās varētu saņemt šos pakalpojumus – sabiedrisko transportu, drošību, policiju,” saka VARAM ministrs Kaspars Gerhards.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka koalīcijā reformas nepieciešamību atbalsta Vienotība un Nacionālā apvienība. Zaļo un zemnieku savienība pagaidām ir nogaidoša, uzskatot, ka šā brīža piedāvājums nav labākais iespējamais, jo ministrija nāk jau ar sagatavotām novadu robežām.

“Šobrīd ir karte, kur saka – tā būs. Tā, iespējams, var tikai pie diktatoriem, kur ir 100% parlamenta atbalsts, šobrīd politiski tas arī nav iespējams,” teic ZZS deputāts Māris Kučinskis.

Uz galda šobrīd likti divi varianti. Pirmais – veidot 49 novadu un deviņu republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modeli. Savukārt otrs 29 sadarbības teritoriju izveidošanu ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem. Lielāks atbalsts šobrīd ir tieši otrajam variantam.

TOP komentāri

  • Nu re
    0 0 0

    Nu re

    Visprātīgāk būtu likvidēt pašu VARAM. Kāda gan ir vides un REĢIONĀLĀ (Kas tā tāda?) attīstība? Prom liekēžus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl