Notiek ikgadējā Lielā talka – cilvēki teju 1400 vietās sakopj Latviju

3 komentāri
Notiek ikgadējā Lielā talka – cilvēki teju 1400 vietās sakopj Latviju
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Sestdien, 27. aprīlī, teju 1400 vietās visā Latvijā norisinās ikgadējā Lielā talka.

Kā norāda organizatori, desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu; 2018.gada talkātas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017. gadu.

Kā TV3 Ziņām pastāstīja talcinieki, šogad pārsteigumu sagādājis tas, ka dabā atrodami daudz atkritumu. Tā piemēram, Bišumuižā grāvī esot izgāzti arī naftas produkti.

Šogad akcijas svinīgās atklāšanas pasākums notika 11.novembra krastmalā pie Lielā Kristapa skulptūras. Tajā piedalījās Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Pēc svinīgā atklāšanas pasākuma premjers devās sakopt Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Rīga” teritoriju, bet Pūce piedalīsies Salaspils Botāniskā dārza sakopšanas darbos. Savukārt Lielās talkas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone šogad kopā ar Latvijas Skautu un gaidu vienībām talkos Tukuma novadā.