Noticis īpašs paraugdemonstrējums pareizai rīcībai, ja aizdedzies auto

0 Komentāru

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien, 30.oktobrī, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā rīkoja īpašu paraugdemonstrējumu pareizai rīcībai gadījumos, kad aizdegusies automašīna, vēsta TV3 ziņas.

Šogad ugunsdzēsēji jau dzēsuši vairāk nekā 350 ugunsgrēkus transportlīdzekļos, un tajos cietuši deviņi, bet gājuši bojā trīs cilvēki. Pērn dzēsti 600 transportlīdzekļi, bet 2018.gadā – 622.

Lai atgādinātu, kā pareizi rīkoties šādā gadījumā, glābēji 30.oktobrī rīkoja īpašu paraugdemonstrējumu. Atgādināts, ka uguns mašīnā var izcelties gan īssavienojuma dēļ, gan no apsildes ierīcēm. Ar īpašiem paraugdemonstrējumiem ugunsdzēsēji atgādināja, kā pareizi rīkoties automašīnas degšanas gadījumā.

Pēc attiecīgā paraugdemonstrējuma scenārija automašīnas motora nodalījumā parādījušās liesmas un dūmi – vadītājs nekavējoties zvana glābējiem, un mēģina liesmas apslāpēt saviem spēkiem, bet viņam palīgā steidz garāmbraucējs. Pietiek vien ar pāris minūtēm, lai automašīna ugunsgrēka laikā pārvērstos par izdegušu vraku.

VUGD pārstāvis Andris Molotanovs

“Biežākais iemesls elektroinstalācijas bojājums, pēc remonta, vai pēc novecojuma, vai uzstādītas ierīces, kas var radīt bšitamību, piemēram, autonomās krāsnis, ko atstāj uz nakti, notiek pārkaršana un aizdegšanās.”

Automašīnu apdrošinātājiem regulāri nākas saskarties ar auto degšanas gadījumiem. Tā piemēram, maijā Rīgā, daudzdzīvokļu mājas pazemes autostāvvietā bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kur sadega trīs vieglās automašīnas.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abašins stāsta, ka nodeg apmēram ap simts apdrošinātām mašīnām gadā. OCTA nelīdz. “Vairāk deg jauni mašīnu modeļi. Kamēr tas modelis tiek “noslīpēts”, kamēr “izķer blusas”, nepilnības. Gadās, ka mašīnas padeg,” stāsta Abašins.

Soctīklos šovasar  pamatīgu ievērību iemantoja video, kā pie Vanšu tilta sadega desmitiem tūkstošu eiro vērts “BMW X6”. Savukārt nesenākais gadījums ar auto degšanu izvērtās traģisks – bēgot no policijas, kāds jaunietis avarēja Daugavgrīvas ielā, un sadega automašīnā.

0 Komentāru