“Nost ar tuneļiem!” Starptautiska līmeņa eksperti Rīgā diskutēs par pilsētu attīstību

0 Komentāru

Ceturtdien, 31. maijā, Rīgā pulcēsies eksperti no 15 pasaules valstīm un spriedīs par aktuālākajām idejām pilsētu attīstībā.

Jau otro gadu Rīgā notiks divu dienu starptautisks pilsētplānošanas pasākums “Mad City Happening”. Šogad tas veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām un neparastākajām idejām tehnoloģiju jomā un cilvēku līdzdarbību.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja  pilsētplānotājs un “Mad City Happening 2018” idejas autors Neils Balgalis, mūsdienās pilsētas attīstās strauji, kā arī attīstoties veido, kā tiek finansēta pilsētu attīstība.

“Ja agrāk finansēja bankas un aizdevumi, tad tagad tagad raksturīgi projekti, kurus finansē cilvēki. Esam dzirdējuši par “Kickstarter”, pūļa finansējumu. Viens ir kā mēs naudu savācam, otrs, – kā mēs naudu piesaistām,” min Balgalis.

Vienlaikus, Balgalis akcentē, kādas izmaiņas Rīgā saskata konferences organizatori: “2026. gadā Rīga būs pacelta vienā līmenī. Nost ar tuneļiem, mēs esam par kājāmiešanu vienā līmenī un par savienotu pilsētu, kur cilvēki viens otram uzduras uz ielas, parkos nevis sēžot automobiļos.”

Jau otro gadu pēc kārtas 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā notiks pilsētplānošanas pasākums “Mad City Happening”. Pirmajā dienā uzstāsies starptautiski atzīti pilsētplānošanas eksperti no dažādām pasaules valstīm, taču otrajā nākotnes Rīgu varēs palīdzēt būvēt ikviens pasākuma dalībnieks, iesaistoties hakatonā un cīnoties par organizatoru piesolīto iespaidīgo naudas summu – 10 000 eiro.

0 Komentāru