Komentāri

Ir noslēgusies pieteikšanās pamatstudijām Latvijas augstskolās. Un šogad novērots lielāks studētgribētāju skaits.

Šogad vienotajā uzņemšanas sistēmā studijām kādā no 12 tur iekļautajām augstskolām pieteikušies 8147 reflektanti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis skaits ir audzis par vairāk nekā simts studētgribētāju. Taču tas ir likumsakarīgi, jo absolventu skaits vidusskolās šogad bija par 3-4% lielāks nekā pērn.

Popularitātes ziņā līdere ir Latvijas Universitāte, kas vienotajā uzņemšanā saņēmusi visvairāk reflektantu pieteikumu.

Jānis Saulītis
LU Studentu servisu departamenta direktors

Šeit nekāda kosmosa nav. Viss tāpat kā iepriekšējos gados. Topā jau vairākus gadus ir datorzinātnes, tiesību zinātnes, tāds lielāks lēciens šogad mums ir psihologiem, kas pakāpušies uz trešo vietu, arī komunikācija, ārstniecība un tāpat vadība un ekonomika, tās ir tās programmas, kas allaž ir bijušas desmitniekā un savu vietu tur saglabā gadu no gada.

Augstskolas atzīst, – šobrīd pirmais solis no reflektantu puses ir sperts. Tagad jāgaida konkursa rezultāti. Un tad sekos lielākais pārbaudījums, vai viņi šajā procesā būs aizgājuši līdz galam, jo diemžēl ir daļa reflektantu, kas piesakās, bet tā arī līdz studijām nenonāk kaut kādu iemeslu pēc.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl