Komentāri

Ir noslēgusies pieteikšanās pamatstudijām Latvijas augstskolās. Un šogad novērots lielāks studētgribētāju skaits.

Šogad vienotajā uzņemšanas sistēmā studijām kādā no 12 tur iekļautajām augstskolām pieteikušies 8147 reflektanti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis skaits ir audzis par vairāk nekā simts studētgribētāju. Taču tas ir likumsakarīgi, jo absolventu skaits vidusskolās šogad bija par 3-4% lielāks nekā pērn.

Popularitātes ziņā līdere ir Latvijas Universitāte, kas vienotajā uzņemšanā saņēmusi visvairāk reflektantu pieteikumu.

Jānis Saulītis
LU Studentu servisu departamenta direktors

Šeit nekāda kosmosa nav. Viss tāpat kā iepriekšējos gados. Topā jau vairākus gadus ir datorzinātnes, tiesību zinātnes, tāds lielāks lēciens šogad mums ir psihologiem, kas pakāpušies uz trešo vietu, arī komunikācija, ārstniecība un tāpat vadība un ekonomika, tās ir tās programmas, kas allaž ir bijušas desmitniekā un savu vietu tur saglabā gadu no gada.

Augstskolas atzīst, – šobrīd pirmais solis no reflektantu puses ir sperts. Tagad jāgaida konkursa rezultāti. Un tad sekos lielākais pārbaudījums, vai viņi šajā procesā būs aizgājuši līdz galam, jo diemžēl ir daļa reflektantu, kas piesakās, bet tā arī līdz studijām nenonāk kaut kādu iemeslu pēc.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl