Noslēgušās militārās mācības “Sudraba bulta 2020”

Pievienot komentāru

Noslēgušās militārās mācības “Sudraba bulta”, kurās Sauszemes spēki kopā ar sabiedroto valstu karavīriem pārbaudīja gatavību veikt dažādus valsts aizsardzības uzdevumus, vēsta TV3 Ziņas.

Ieskatu vingrinājumos 2. oktobrī sniedza Ādažu poligonā sarīkotie paraugdemonstrējumi, kas ir apliecinājums tam, kā izpaužas NATO kolektīvā aizsardzība. Plecu pie pleca – Latvijas un sabiedroto valstu karavīri. Latvijas bruņotajiem spēkiem viņi atbalstu sniedz gan uz zemes, gan gaisā.

Savukārt mācības notika ne vien poligonā, bet arī ārpus tā – vairākās pašvaldībās Pierīgā un Zemgalē, kur tika nogādātas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vienības.

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Sandris Gaugers

“Šīs bija ļoti, ļoti mērķtiecīgi organizētas mācības, lai tajās civilajās teritorijās, kur saskaņošana gāja ļoti smagnēji, mēs varētu sasniegt mērķus par vienību nogādāšanu šajās teritorijās, jo mēs esam mehanizētā brigāde, kas ir ļoti smaga, un ļoti tādā veidā grūti ir nokļūt tur, kur mums ir nepieciešams nokļūt iespējamā krīzes situācijā. Un otrs galvenais mērķis bija lielās distancēs spēt organizēt un vadīt šīs vienības. Līdz ar to šos mērķus mēs veiksmīgi sasniedzām.”

Komandieris tāpat norāda, ka mācības aizvadītas bez starpgadījumiem.

“Veiksmes rādītājs ir, ka mēs visi esam dzīvi un neesam satraumēti. Līdz ar to mācības kopumā ir veiksmīgas,” apliecināja Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris.

Jau vairāk nekā trīs gadus daļa no Mehanizētās kājnieku brigādes ir NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa, ko vada Kanāda.

“Brigāde lielu uzmanību velta saziņai ar mums. Tāpēc esam pārvarējuši problēmas, kādas varētu rasties saziņā ar pārstāvjiem no deviņām dažādām valstīm. Mēs esam labi sastrādājušies. Un šīs mācības parādīja, ka esam pilnībā spējīgi darboties kā Mehanizētās kājnieku brigādes daļa,” pauda NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas komandieris Trevors Nortons.

Komandieri stāsta, ka aizvadītajos gados sadarbība sasniegusi tādu līmeni, ka vairs nav nekādas atšķirības, kuru valsti katrs karavīrs pārstāv. Un, ja būtu nepieciešams, viņi spētu kopā arī karot.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas komandieris apgalvo, ka Latvija ir ļoti drošās rokās.

Mācībās, kas ilga divas nedēļas, piedalījās vairāk nekā trīs tūkstoši karavīru no Sauszemes spēkiem, NATO kaujas grupas, kā arī sadarbības partneri no Igaunijas, Polijas un ASV.