Noslēdzies mācību gads: otrdien sākas eksāmeni 12. klašu skolēniem

Pievienot komentāru

1. jūnijā sācies skolēnu brīvlaiks. Kamēr vairums skolēnu var ļauties vasaras prieku baudīšanai, 12. klases skolēniem jāpošas eksāmeniem. Otrdien pirmais centralizētais pārbaudījums – svešvalodu eksāmens. Šoreiz ir mainīta to norise, jo korekcijas ieviesis Covid-19 uzliesmojums.

Otrdien uz skolu dosies vairāk nekā 13 tūkstoši divpadsmitklasnieku, lai apliecinātu savas svešvalodu zināšanas. Eksāmenam bija jānotiek jau martā, bet Covid-19 dēļ tas tika pārcelts. Beidzot vidusskolu, obligāti jākārto arī eksāmens latviešu valodā un matemātikā.

Visu centralizēto eksāmenu norise ir mainīta, lai ievērotu jaunās drošības prasības. Kā skaidro Valsts izglītības satura centrā, tāpēc veiktas izmaiņas arī eksāmenu saturā, jo to laiks ir saīsināts līdz trīs stundām.

“Esam dažus uzdevumus izņēmuši no saturā ārā. Esam samazinājuši apjomu dažiem uzdevumiem. Esam pārskatījuši vērtēšanas kritērijus,” stāsta Valsts izglītības satura centra pārstāvis Kaspars Špūle.

Skolēni ir aicināti ierasties laikus, lai novērstu drūzmēšanos. Un, lai gan sejas masku lietošana nav obligāta, tomēr ir izņēmumi. “Ir ieteikums lietot maskas personām, kas ir vecākas par 65 gadiem, kas ir riska grupās un kas ir hroniski saslimušie. Tiem vajadzētu lietot maskas. Un droši vien, ka arī tīri solidarizēties ar viņiem arī pārējie skolēni, kas ir eksāmena telpās, lietotu maskas,” norāda Špūle.

Savukārt tie skolēni, kuriem jau sācies vasaras brīvlaiks, var posties nometnēm. Kopš 1. jūnija ir atļauta to darbība. Tiesa gan, arī to norisi ir ietekmējis Covid-19. Nometņu dalībnieki ir aicināti pēc iespējas mazāk uzturēties telpās. Svarīgi atcerēties par pulcēšanās un distancēšanās nosacījumiem, kā arī higiēnas ievērošanu. Nometnes ļauts apmeklēt tikai ar ģimenes ārsta izziņu.

“Šeit es akcentēju gan vecāku, gan pieaugušo, gan pedagogu, gan pašu bērnu un jauniešu personīgo atbildību, rūpējoties vienam par otru. Un pašam, galvenokārt, par sevi,” uzsver Valsts izglītības satura centra pārstāve Agra Bērziņa.

Tikmēr pagaidām vēl nav skaidrības, vai septembrī jaunais mācību gads sāksies ierastajā kartībā. Pagaidām netiek izslēgta iespēja, ka arī rudenī būs jāturpina mācīties neklātienē.

“Es varu teikt tikai to, ka mēs arī ministrijas ietvaros strādājam pie potenciālajiem krīzes scenārijiem. Arī pie tāda varianta, ja tiešām nevarētu pilnā apjomā klātienē uzsākt jauno mācību gadu. Taču es ļoti ceru un esmu pārliecināts par 95%, ka mums nebūs jāpiemēro šādi risinājumi,” pirmdien pauda Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Mācīties neklātienē būs jāturpina, ja apstiprināsies bažas par Covid-19 atkārtotu uzliesmojumu.