Noslēdzas Latvijā pirmais štābiņu konkurss

1 komentārs

Vieta, kur valda brīvība fantazēt, mācīties un rotaļāties, – tā īsumā iespējams raksturot bērnu štābiņu konkursu, kas notika pagājušajā nedēļas nogalē un nu ir noslēdzies, vēsta “900 sekundes”.

Tūkstošiem burbuļu un jautra laišanās no slidkalniņa. Bērni un arī viņu vecāki šajā pagalmā pulcējās, lai aplūkotu Māras štābiņu.

Mārai štābiņā ir sava darbnīca, kur viņa šoreiz veido dažādus māla traukus. Tikmēr Māras tētis Pēteris ciemiņiem stāsta par citām štābiņa priekšrocībām un tapšanas noslēpumiem. Šis štābiņs aug kopā ar tās saimnieci.

“Martai augot, konstrukcija tika celta uz augšu. Viss tika uzlabots atbilstoši Māras idejām un vēlmēm,” stāsta Martas tētis Pēteris.

“Es izkrāsoju tās sienas un izgatavoju burtiņus, mamma mazliet palīdzēja,” pastāsta Marta.

Sanākošie tuvākie un tālākie kaimiņi apskatīja štābiņu un pierakstīja savu vērtējumu īpašās anketās.

Emīls un Renārs stāsta par savu štābiņu, kas tapa ar viņu palīdzību. Līdzīgi kā iepriekšējā pagalmā arī atnākušajiem vecākiem tiek izstāstīts par mājiņas neilgo vēsturi. Bērni, protams, vērtēja štābiņu ne tikai no attāluma, bet devās tajā iekšā, lai redzētu iekārtojumu.

“Man bija interesanti būvēt pašu mājiņu. Mana mājiņa bija knapi gatava manā vārda dienā. Tā bija kā dāvana vārda dienā,” norāda štābiņa saimnieks Renārs.

Pēc Renāra un Emīla štābiņa apskates arī ikvienam bija iespēja pierakstīt savu vērtējumu. Tas noderēs vēlāk, lai izvēlētu apmeklētāju skatījumā populārāko štābiņu.

Ir arī štābiņš vārdā “Štābiņš”, kas ir viens no jaunākajiem. Tas uzbūvēts tikai šīs vasaras sākumā.

Bērni piedalījās šā štābiņa tapšanas pirmsākumos. Reinholdam bija iespēja arī būvēt savu sapņu namiņu.

“Mēs tur taisījām plauktiņus, sakārtojām, iekārtojām visu, taisījām gultām redeles. Tur arī var gulēt pa naktīm,” ar štābiņu iepazīstina Reinholds.

Reinholdam un viņa māsai katram štābiņā ir sava istabiņa. Viņi visas vasaras naktis ir nakšņojuši šajā namiņā.

Štābiņus vērtēja ne tikai apkārtnes iedzīvotāji, bet arī īsti speciālisti. Bija ieradies arī Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras fakultātes docents. Viņaprāt, štābiņa kopīga būvēšana ir labākais veids, kā mācīties radīt.

Egons Bērziņš, RTU Arhitektūras fakultātes docents

“No mazām dienām jābūt šiem visiem procesiem un sadzīvei virzītai zem kopīgas darbošanās, ko diktē veselais saprāts, ko drīkst un ko nedrīkst. Pēc iespējas mazāk normatīvā klasifikācija un vairāk brīvības iedzīvotājiem.”

Kopumā konkursā bija pieteikti vairāk nekā divdesmit dažādi štābiņi. Bieriņu apkaimes iedzīvotājiem bija nepieciešamas divas dienas, lai paciemotos un izvērtētu katru namiņu. Uzvarētāji tiks paziņoti nākamnedēļ.

1 komentārs