Noskaties! Kāpēc radās iniciatīva #SvešuBērnuNav

0 Komentāru

Piektdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, kanāls LNT aizsāk iniciatīvu #SvešuBērnuNav, kuras ietvaros aktualizēs dažādus bērnu drošības jautājumus, kā arī mudinās sabiedrību aktīvi iesaistīties situācijās, kad tiek apdraudēta bērna drošība vai dzīvība.

Latvijā ir kritiski augsts bērnu traumatisma un mirstības līmenis no ārējiem cēloņiem. Vidēji katru gadu dažādas traumas gūst aptuveni 21 000 bērnu. Ārējie cēloņi ir galvenais nāves iemesls bērniem pēc viena gada vecuma un 40% bērnu līdz 14 gadu vecumam.

Vidēji gada laikā slimnīcā nonāk aptuveni 100 svešķermeņus norijuši bērni, apdegumus gūst aptuveni 168, bet pa logu izkrīt turpat 10 bērni. Savukārt 2017. gadā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši septiņi bērni, ievainoti turpat 800, turklāt lielākā daļa – 555 – no tiem ir bijuši bērni vecumā līdz 14 gadiem.

Arī statistika par bērnu pārvadāšanu, neizmantojot bērnu sēdeklīšus un drošības jostas, ataino baisu ainu. Pērn izrakstīti turpat 500 protokoli par noteikumu pārkāpumiem bērnu pārvadāšanas jautājumā.

Runājot par bērnu pazušanas gadījumiem, 2017. gada laikā meklēšanā izziņoti 520 bērni, kas ir divas reizes vairāk nekā 2016. gadā.

Nespējot palikt vienaldzīgi, LNT kanāls uzsāk sociāli atbildīgu iniciatīvu #SvešuBērnuNav. Tās laikā ikviens tiek aicināts iesaistīties, kad apdraudēta bērnu dzīvība vai drošība.

Uzzini, kā pasargāt bērnus – dodies uz “www.SvesuBernuNav.lv“, – kur pieejami vērtīgi padomi un ir iespējams dalīties arī ar savu pieredzi.

0 Komentāru