Noskaidrots, kurās jomās cilvēkus visvairāk diskriminē

1 komentārs
Noskaidrots, kurās jomās cilvēkus visvairāk diskriminē
Cilvēki lietus laikā Rīgā. (Edijs Pālens / LETA)

Cilvēki ar diskrimināciju saskaras nodarbinātības un pakalpojumu saņemšanas jomās, liecina Sabiedrības integrācijas fonda veiktais jaunākais pētījums.

Pētījumā arī secināts, ka cilvēki baidās iestāties par savām tiesībām, izjūt emocionālu spriedzi, nepārliecinātību par savām spējām un iekšējiem resursiem mainīt pastāvošo netaisnību.

Tāpat pētījumā, kurā tika veiktas 109 padziļinātās intervijas ar cilvēkiem, kas pakļauti sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam, atklājies, ka personas ir vīlušās līdz šim sniegto atbalsta pakalpojumu kvalitātē un nav informētas par tām pieejamiem nozīmīgiem atbalsta pakalpojumiem.

Papildus tika veiktas 17 padziļinātās intervijas un četras fokusa grupu diskusijas ar dažādām organizācijām un iestādēm, kas iesaistītas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto iedzīvotāju tiesību aizstāvēšanā.

Tika secināts, ka sociālās nevienlīdzības un diskriminācijas mazināšanai ir nepieciešamība pēc individuāla, mērķtiecīga un profesionāla atbalsta sniegšanas ar mērķi aktivizēt cilvēku, kas pakļauti sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam, rīcībspēju, spēju apzināties problēmu cēloņus un savus resursus, saprast, kur meklēt palīdzību, un rosināt vēlmi mainīt savu līdzšinējo situāciju.

“Pētījuma dati ir milzīgs ieguvums un palīdzošs rīks politikas plānotājiem uz pierādījumiem balstītas politikas veidošanā, kā arī pētījumā pieejamais profilēšanas algoritms un citi rezultāti ir praktiski izmantojams gan politikas īstenotājiem, gan dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, sniedzot atbalstu sociāli mazaizsargātiem un diskriminācijas riskam pakļautajiem iedzīvotājiem,” uzskata Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Savukārt vadošā pētniece Inese Šūpule norāda, ka cilvēki paši var izmainīt savu dzīvi, bet dažreiz tam ir vajadzīgs kāds impulss vai līdzcilvēku atbalsts. “Ļoti ceram, ka pētījuma datos pamatotās rekomendācijas, sniegs būtisku atbalstu tiem, kas uzņemsies veidot mērķtiecīgākos un efektīvākos atbalsta pakalpojumus sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļautajām personām,” viņa uzsver.

Pētījumu par sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto personu vajadzību un nepieciešamā atbalsta apzināšanu veica nodibinājums “Baltic Institute of Social Sciences”. Pētījuma mērķis bija apzināt sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto personu raksturojumu un mērķa grupas vajadzības un mērķtiecīgāko atbalstu veiksmīgākai integrācijai sabiedrībā, iesaistei sociālajā dzīvē, savu tiesību aizstāvībā, iesaistei izglītības un kvalifikācijas ieguvē vai nodarbinātībā.

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Cilvēki, vienkārši, ir noguruši no bezjēdzīgās cīņas ar korupcijas dzirnavām un tiem pašiem "vēžiem", kas jau par Neaizskaramo Augstāko Kastu palikuši. Un sapratuši, ka tikai nākošās paaudzes var cerēt uz, ne tik stipri korumpētu valsts pārvaldes aparātu. Un, kāmēr, pie varas būs Rižās Bestijas, Jantariki, Urbanoviči un Lembergi, kas izmācījušies Puķu Andra un Šofera dēla shēmošanas skolās - ne kāda sabiedrības aktivizēšana te nevar būt. Diemžēl.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl