Komentāri

Bez lieliem pārsteigumiem šodien valdība apstiprinājusi jaunu Latvijas Universitātes (LU) rektoru. Tas ir līdzšinējais zinātņu prorektors, biologs Indriķis Muižnieks, par kuru jau jūnija sākumā nobalsoja Universitātes Satversmes sapulce.

Pārmaiņas I. Muižnieks nesola, tā vietā sola turpināt ilggadējā kolēģa Mārča Auziņa aizsākto. “Lielas pārmaiņas būtu pārmaiņu pārtraukšana. To gan negribētu. Mēs gribam, lai LU kļūst nozīmīgāka Latvijā un starptautiski redzama, un studenti – konkurētspējīgāki. Vide, kas sekmē augšanu,” sacīja jaunais LU vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms pusotra mēneša Universitātes Satversmes sapulcē Muižnieks ar pārliecinošu balsu vairākumu pārspēja reformas sološo konkurentu Datorikas fakultātes dekānu Juri Borzovu. Šodien Muižnieku apstiprinājusi arī valdība, līdz ar to Universitāte turpinās līdzšinējā rektora Mārča Auziņa aizsākto ceļu.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl