1 komentārs

Ugunsgrēkā Juglas vidusskolā, kas bija izcēlies septembra beigās, vainojama jumta rekonstrukcijas laikā izmantota ugunsnedroša plēve, noskaidrots izmeklēšanā.

Izmeklēšanā atklājies, ka nelaimē vainojami nepiemēroti, būvprojektā neparedzēti materiāli. Tie tika ieklāti jumta konstrukcijās 2007. gadā, kad ēka tika nodota ekspluatācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas domes amatpersonas norāda, ka tagad tiks veikta būvnieku un projektētāju rīcības pārbaude, kuri tolaik pieļāva šīs ugunsnedrošās plēves izmantošanu skolas remontdarbos.

Andris Ameriks, Rīgas vicemērs:

Es šobrīd nevaru apgalvot, vai viņi tiks vai netiks saukti pie atbildības. Ir pagājis zināms laiks. No civiltiesiskās atbildības – tie ir desmit gadi.

Lai izvairītos no līdzīgiem negadījumiem, Juglas vidusskolā līdz nākamā mācību gada sākumam jumts tiks pilnībā nomainīts. Nepieciešamie līdzekļi 45 tūkstošu eiro apmērā tiks segti no pašvaldības budžeta.

Jau ziņojām, ka 30. septembrī bija izcēlies ugunsgrēks Juglas vidusskolā un sākumskolā. Liesmas izplatījās 400 kvadrātmetru platībā. Sākotnēji par ugunsgrēka izcelšanos tika vainots SIA Rīgas serviss, kuri tajā laikā veica remontdarbus skolā. Izmeklēšanā Rīgas Servisa vaina netika saskatīta un no amata atstādinātā pašvaldības uzņēmuma vadītāja atjaunota amatā.

Skaties fotogaleriju – skola pēc ugunsgrēka:

Video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl