Noskaidrots gada vārds – “atkraste”; nevārds – “uzstādījums”

2 komentāri
Noskaidrots gada vārds – “atkraste”; nevārds – “uzstādījums”
LETA

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Latviešu valodas attīstības kopa paziņojusi uzvarētājus nominācijās Gada vārds, Gada nevārds, kā arī Spārnotais teiciens!

Par gada vārdu izvēlēts vārds “atkraste”, ko iesaka lietot vārda “ofšors” vietā, bet gada nevārda titulu ieguvis plaši izmantotais “uzstādījums”.

Savukārt par Spārnoto teicienu 2015 ir kļuvusi “salauztā slotaskāta krimināllieta”.

Par gada vārdu izvēlas kādu trāpīgu pēc latviešu valodas likumībām darinātu vārdu, un uz titulu šoreiz pretendēja arī, piemēram, “dzejniekpāris”, “nelegālais imigrants”, “Kremļa troļļi” un “hibrīdkarš”.

Savukārt gada nevārda jeb nejēdzīgi darināta vai nevajadzīgi aizgūta vārda titulam tika nominēts arī, piemēram, “nerīdzinieks”, “pa lielam”, “piesekot”. Pretendentu vidū bija arī “tikumības grozījumi” un “zelta retvīters”.

Savukārt gada spārnotais teiciens tiks izvēlēts no aptuveni simts pretendentiem. Nominācijās bija iekļuvis, piemēram, bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikums par braukšanu uz Maskavu 9. maijā: “Man tas lēmums ir bijis visu mūžu iekšā.”

Bez uzmanības nebija palicis arī jaunievēlētā prezidenta Raimonda Vējoņa pirmajā uzrunā bilstais, ka “laikam no sākuma jāierauj”.

Tāpat otro elpu ieguvis Saeimas spīkeres Ināras Mūrnieces izteiktais aicinājums deputātiem turpināt svinības “sarkanajā glāzē”.

TOP komentāri

  • ES
  • Jānis
    0 0 0

    Jānis

    Vējoņa "jāierauj" gan vajadzēja būt spārnotajam teicienam, nevis tai uzpūstai lietai par karogu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl