Noskaidroti trīs skolēni, kuri teiks uzrunu tautai 18. novembra svētku koncertā

1 komentārs
Noskaidroti trīs skolēni, kuri teiks uzrunu tautai 18. novembra svētku koncertā
Restaurētais Brīvības piemineklis. (Evija Trifanova / LETA)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 14. novembrī, apbalvoja skolēnu eseju konkursa uzvarētājus – konkursantiem bija jāiejūtas prezidenta amatā un jāuzraksta uzruna tautai 18. novembrī.

Konkurence bijusi visai liela, un skolēnu iesūtītie darbi žūrijai likuši aizdomāties, kas jaunajai paaudzei šobrīd ir svarīgs.

“Latvija! cik skaisti tas skan. Katrs mūsu valsts nosaukuma veidojošais burts ieausts tautiskajā jostā, katram burtam ir sava nozīme. ”L” nozīmē lepnumu, jo mēs varam būt lepni par savu Tēvzemi,” – šis ir fragments no uzrunas tautai, ko dzirdēsim valsts dzimšanas dienā 18. novembrī. Tās autore ir 8. klases skolniece Klēra Kuļikauska, kurai līdz ar vēl diviem skolēniem Paulu Silavu un Nikolaju Buličovu būs iespēja piedalīties svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī. Šo trīs skolēnu darbi tika atzīti par labākajiem konkursā, kurā skolēniem bija jāuzraksta sava prezidenta uzruna valsts svētkos.

Kopumā konkursam šogad iesūtītas teju 300 esejas un vēl daļa izvēlējās iet modernāku ceļu, savu uzrunu filmējot.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis skolēniem novēlēja saglabāt viņu darbiem tik raksturīgo pozitīvo attieksmi pret Latviju, arī ja viņi paši atzīst, ka nebūt ne viss mūsu valstī ir vislabākajā kārtībā.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • kirils
    +1 +1 0

    kirils

    beidziet vienreiz mulkot bernus jusu stulba politika jau visiem noriebusies

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl