Noskaidro, vai rīt bērns IR jāved uz skolu! Streiks notiks jau rīt!

Komentāri
Noskaidro, vai rīt bērns IR jāved uz skolu! Streiks notiks jau rīt!
LETA

Skolotāju streiks gaidāms jau rīt, un tas būs pēdējo 16 gadu laikā vērienīgākais brīdinājuma protests. Streiks notiks vairāk nekā pusē Latvijas izglītības iestāžu. Uz tām mācību iestādēm, kur darbinieki streikos, pedagogi lūdz bērnus nevest, taču, ja mazos nevar atstāt mājās, pedagogi viņus pieskatīs. Dažas pašvaldības piedāvā arī alternatīvas laika pavadīšanas iespējas.

Piemēram, Oskara Kalpaka pamatskolas sākumskolas skolotāja Indra Adiene savus pirmklasniekus streika dienā sola pieskatīt. Visi 57 pamatskolas pedagogi atradīsies izglītības iestādē, bet stundas nenotiks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Alla Štolcere, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas direktore:

27. datumā visi skolotāji ieradīsies savās darbavietās. Katrs audzinātājs – savā klasē. Protams, lūdzam vecākus būt solidāriem ar skolotājiem, atbalstīt skolotājus, bet, ja kāds bērns tiks atvests uz skolu, viņš netiks izrādīts no tās. Mēs vai zīmēsim, jo esam mākslas skola, vai lasīsim. Kaut kā jau nodarbosimies.

Visām izglītības iestādēm, kuras nolēmušas atbalstīt streiku, ir uzdots laikus par to informēt vecākus, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, kas streiku rīko.

Arodbiedrība tomēr lūdz vecākus iespēju robežās rītdien bērnus paturēt mājās un nevest nedz uz bērnudārzu, nedz skolu, taču, ja tas nav iespējams, bērni skolās un bērnudārzos tiks pieskatīti.

Ir pašvaldības, kas rītdien gatavas piedāvāt bērniem alternatīvas. Būs iespējas dienu pavadīt interešu izglītības iestādēs, sporta centros vai kultūras namos. Precīzu informāciju, vai konkrēta izglītības iestāde piedalīsies brīdinājuma streikā, var noskaidrot pašā iestādē, pašvaldībā vai arodbiedrības mājaslapā – lizda.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl