Nosauktas Latvijas skaistākās lauku saimniecības

Komentāri

Rīgas pilī otrdien, 24. oktobrī, pulcējās skaistāko Latvijas lauku saimniecību saimnieki. Par skaistāko un veiksmīgāko saimniecību atzīta Grasbergu ģimenes zemnieku saime ”Zilūži”, kas ar piena ražošanu un pārstrādi darbojas jau otrajā paaudzē.

Šobrīd ferma izaugusi līdz 400 govīm, un saimniecība savā produkcijas klāstā piedāvā, sākot ar pienu un kefīru un beidzot ar jogurtu un saldējumu. Produktu radīšanā izmanto pašu saimnieku īpašās receptes. Šobrīd ģimenes saimniecības grožus pārņēmis vecākais dēls Jānis, kurš stāsta, ka ģimene šo biznesu aizsākusi 1991. gadā.

Jānis Grasbergs
Z/S ”Ziluži” saimnieks

Tai vietā, kur mēs esam, nebija nekā īsti, tur bija māja, šis te ezers un tad lēnām, pa solītim esam visu iekopuši, un tas ir gandrīz vai 30 gadu darbs. Vecāki ir tie, kas kultivēja šo te, ka vajag skaistumu ieviest, es esmu tas, kas ir tendēts uz ražošanu, bet tagad ir ļoti liels prieks par to, ka arī apkārtējie novērtē to, ko mēs darām.

Balvu “Ilgtspējīgākā saimniecība 2017” ieguva – Lipartu ģimene no “Laipniekiem” Rucavas novadā.

Tikmēr speciālā balva “Straumēnu gara mantinieki” pasniegta saimniecībai “Kaņepvērpji” Kuldīgas novadā.

Svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones kundzes atzinību šogad saņēmušas kopumā 10 saimniecības.

Lasi vēl